אבחנה לקראת ניתוח החלפת מפרק

שלחו לנו הודעה לייעוץ ראשוני

תוכן עניינים

 

אבחון לקראת ניתוח החלפת מפרקכאבי ברכיים הם כאבים שכיחים ואופייניים לקבוצות גילאים מסוימים. כשהכאבים מתחילים, יש להגיע לרופא אורתופד, שמתמחה בתחום דלקת פרקים ופגעים בפרקים בגלל סיבות. שחיקת הסחוס היא הסיבה הראשונה שיש לבדוק, במיוחד בגילאים מבוגרים יותר.

יש לבצע טיפולים שונים לפני אבחנה לקראת החלפת מפרק. אמנם זה  הפתרון כאשר אין מנוס, אבל יש לנסות כמה שיותר לדחות את הניתוח, אלא אם כן כבר היו ניסויים לריפוי כגון פיזיותרפיה, הידרותרפיה, זריקות למפרק, תרופות ומשחצות שונות.

ההחלטה על החלפת מפרק

במקרים רבים ההחלטה להגיע לרופא כירורג אורתופד, מגיעה מהמטופל עצמו, הסובל מכאבים עזים, כשהאפשרות היחידה היא ביצוע השתלת מפרק.

הרופא יכין את המטופל לפני הניתוח ויסביר מה תקופת ההחלמה, מה יש לעשות מיד לאחר ההליך, כמו מניעת קרישי דם ולכן, יש להפעיל מיד את המקום שנותח, אם הרגל או הכתף, כך שלא ייווצרו קרישי דם.

בדיקה ואבחנה של נזק בסחוס

הדבר הראשון שיבדוק הרופא האורתופד, יהיה מיניסקוס וסחוסים נוספים, שאמורים לעטוף את המפרק. המצב עשוי להידרדר, כאשר הסחוסים הללו שהם הריפוד של המפרק, נשחקים או נעלמים כתוצאה משחיקה זו.

כאשר העצמות מתחככות האחת בשנייה, כי אין סחוס, הכאבים הם עזים והמצב רק יחמיר. ההחלטה בדבר החלפת מפרק הירך היא אינה קלה, יש לבצע צילומים  מסוימים בכדי להגיע להחלטה הנכונה.

שיקום לאחר ניתוח החלפת מפרק ירך

פיזיותרפיסט ינחה את המנותח, כיצד לנהוג ואיך לתפקד מיד לאחר הניתוח. סיכויי ההצלחה גדלים אם המטופל יישמע לרופא ולפיזיותרפיסט ויתחיל מיד ללכת על קביים ולגרום לתנועה קלה במפרק.

הרגל תהיה חלשה ונפוחה ויהיו עוד כאבים, אבל יש לעקוב אחר ההוראות של כל מי שקשור בשיקום לאחר הניתוח. ניתוח להחלפת מפרק, הוא ניתוח מאוד נפוץ. וכל מי שעובר אותו, סיכויי החלמה והשיקום משביעם רצון.

התנהלות עם התותב

התותב, שהוא בעצם המפרק המלאכותי שיש להחדיר לגוף, כך שהוא יתחבר מצד אחד למפרק, ומצד שני לעצם הירך. התותב שהוא בעצם המפרק המלאכותי, ייבחר על פי מצב העצם, המבנה האנטומי שלה וסיכויי ההחלמה.

לאחר השתלת התותב בין עצם האגן והירח המנותח עובר לחדר התאוששות. אנשים צעירים שעברו את הניתוח, התאוששות מהיר יחסית אך עליהם לסבול ולציית אחר הוראות הרופא והפיזיותרפיסט.

שקט נפשי ואיכות חיים באמצעות ניתוח השתלת מפרק

חשבו כמה זה מקל על כל כך הרבה אנשים שהם מבוגרים ויש להם הגבלה גדולה יותר לבצע ריצות או ספורט אחר. שתלים שהושתלו בגלל מפרק שהיה לא תקין, יוחלפו בשתל חדש, אבל יש לחזור על הניתוח, לאחר 15-20 שנים כשהשתל נשחק.

יש לשקול היטב את ביצוע הניתוח ולהתייעץ עם מומחים בדבר לפני ההחלטה לביצוע ניתוח זה. חוות דעת של שני מומחים, תוכל לתת לכם את התמונה המלאה אם יש צורך לבצע את הניתוח.

לאחר הניתוח, מתרחשות מוגבלויות רבות, כגון איסור של שכיבה או ישיבה בהצלבת רגלים. יש לשמור על פישוק ולהימנע לשבת על כיסאות נמוכים או איסור להתכופף למטרת הרמת משאות כבדים.

אולי יעניין אותך גם:

כיצד השמנת יתר חריגה משפיעה על מפרקי הגוף?

Picture of מומחית לטיפול בברכים ד"ר רויטל מלאכי
מומחית לטיפול בברכים ד"ר רויטל מלאכי

ד"ר רויטל מלאכי, מייסדת המרכז לטיפול בברכים והחלפת מפרק ברך, מגיעה עם ניסיון עשיר של למעלה מ- 10 שנים בהם היא טיפלה בהצלחה במאות מטופלים ומטופלות. טיפול באנשים תמיד משך אותי, בחירת המקצוע הגיעה ישירות מהלב!

המרכז להחלפת מפרקים

אם אתם עומדים לעבור ניתוח להחלפת מפרק,
חברת איימיס מציעה לכם את שירותי מחלקת הניתוחים האורתופדיים,
הכוללת אפשרויות טיפולים כירורגיים ברמה גבוהה, אותם מבצעים מומחים בעלי מוניטין רב,
מארצות הברית, אירופה ישראל.

למה לבחור באיימיס לניתוח החלפת מפרקים?

שלחו לנו הודעה

פוסטים נוספים:
מנתח אורתופדי מומחה

כאבי גב, פציעות ספורט, ירכיים וברכיים הם מספר מצבי שרירים ושלד המשפיעים באופן נרחב על מערכת הבריאות. לקבלת האבחנה הנכונה ואפשרויות הטיפול המתאימות ביותר, חשוב

באלו מקרים יש לעבור ניתוח החלפת מפרק?

אם אתם סובלים מכאבים ואובדן תפקוד בירכיים או בברכיים, ניתוח החלפת מפרק מטפל בתסמינים באמצעות גישות ניתוח מתקדמות להחלפת מפרקים מלאה או חלקית. טיפול בדלקת מפרקים

מתי לא מומלץ לבצע ניתוח החלפת מפרק?

החלפת מפרק ירך היא הליך כירורגי במהלכו חלקים חולים של המפרק מוסרים ומוחלפים עם חלקים חדשים, מלאכותיים, הנקראים תותבת. מטרות הניתוח כוללות שיפור הניידות, שיפור

ניתוח חוזר להחלפת מפרק ירך

ניתוח חוזר להחלפת מפרק ירך מבוצע לתיקון תותבת שהושתלה בניתוח המקורי, וניזוקה לאורך הזמן עקב זיהום, או עקב בלאי טבעי של המותניים. הניתוח מסייע לתקן

נעילה מכאנית של המפרק

נעילה מכאנית של המפרק היא מונח המשמש לתיאור מצב מכאיב המתרחש כתוצאה מאורך הברך בזווית מסוימת במהלך הארכת מפרק הברך. מצב זה גורם לכאב ברך

מהו מפרק סינוביאלי?

גוף אדם בוגר מכיל 206 עצמות וכשלוש מאות מפרקים, או נקודות שבהן שתי עצמות נפגשות. רוב המפרקים הם מפרקים סינוביאליים, כגון הברכיים. כל המפרקים הסינוביאליים

053-3528218
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!