ניתוח ארתרוסקופיה של הברך

שלחו לנו הודעה לייעוץ ראשוני

תוכן עניינים

ניתוח ארתרוסקופיה של הברךניתוח ארתרוסקופיה בברך הוא שיטה כירורגית המאבחנת ומטפלת בבעיות במפרק הברך. במהלך הניתוח, המנתח מבצע חתך קטן ביותר להחדרת מצלמה זעירה, הנקראת ארתרוסקופ, לברך.

המצלמה מציגה את החלק הפנימי של המפרק על מסך, והמנתח יכול לבדוק את הבעיה עם הברך, ואם קיים צורך, לתקן את הבעיה באמצעות מכשירים קטנים הנמצאים בארתרוסקופ.

ארתרוסקופיה מאבחנת מספר בעיות בברך, כגון קרום קרוע או חתך חמור בברך, ומתקנת גם את רצועות המפרק. קיימים סיכונים מוגבלים בהליך זה, אך צפי התוצאות טוב לרוב החולים. זמן ההחלמה תלוי בחומרת הבעיה בברך ובמורכבות סוג ההליך הנדרש.

הסיבות לביצוע ניתוח ארתרוסקופיה של הברך

הרופא עשוי להמליץ על הליך זה במצב של כאבי ברכיים. הוא מאבחן את הגורם לכאב, או שהוא עשוי להזמין בדיקת ארתרוסקופיה על מנת לסייע בקביעת האבחנה. שלב זה נחוץ על מנת לאשר את מקור הכאב בברך ולטפל בבעיה.

ניתוח ארתרוסקופי של הברך מאבחן ומטפל בפציעות ברכיים, הכוללות:

 • קרעים קדמיים.
 • קרעים בין עצמות הברך.
 • חריגת עצמות ממקומן.
 • פיסות סחוס קרועות שהתרופפו במפרק.
 • הסרת ציסטה.
 • שברים בעצמות הברך.
 • נפיחות בנוזל הסינוביאלי.

מהלך ניתוח ארתרוסקופיה של הברך

המטופל מקבל חומר הרדמה לפני הניתוח, בשיטה מקומית המשתיקה את הברך בלבד; הרדמה אזורית המשתקת את הגוף מהמותניים ומטה; הרדמה כללית הגורמת למטופל לישון במהלך כל הניתוח. אם המטופל ער, הוא יכול לצפות בהליך על הצג. המנתח מתחיל את הניתוח באמצעות ביצוע מספר חתכים קטנים בברך.

מים מלוחים סטריליים נשאבים פנימה להרחבת הברך, כך שהמנתח יכול לראות התא מפרק בקלות. ארתרוסקופ חודר דרך החתכים והמנתח מתבונן על האזור מסביב למפרק באמצעות המצלמה. כשהמנתח מאתר את הבעיה בברך, הוא מחדיר מכשירי ניתוח קטנים דרך החתכים על מנת לתקן את הבעיה. לאחר הניתוח, הוא מנקז את המים המלוחים מהמפרק, וסוגר את החתכים עם תפרים.

הסיכונים הקשורים לארתרוסקופיה בברך

קיימים סיכונים הקשורים לכל סוג ניתוח, אך הם נדירים. הסיכונים הקשורים לניתוח זה כוללים:

 • דימום מוגזם במפרק הברך במהלך הניתוח.
 • זיהום בתוך המפרק.
 • קשיי נשימה כתוצאה מההרדמה.
 • תגובה אלרגית לחומר ההרדמה או לתרופות אחרות הניתנות במהלך הניתוח.
 • היווצרות קריש דם ברגל.
 • נוקשות בברך.
 • פגיעה או נזק לסחוס, לרצועות, למניסקוס, לכלי הדם או לעצבי הברך.

התאוששות לאחר ניתוח ארתרוסקופיה של הברך

ניתוח זה אינו פולשני, ואורך כשעה עד שעתיים בלבד. במקרים רבים ניתן להשתחרר הביתה באותו יום, ולהשתמש בבית בחבילת קרח על הבית, ותומך ברך. הקרח מסייע להפחתת הנפיחות והכאב. מומלץ שיהיה מישהו בבית להענקת תמיכה, לפחות ביום הראשון.

יש לנוח עם רגל מורמת ולהציב חבילות קרח במשך יום או יומיים. מומלץ אף להחליף את התחבושת. המנתח יצייד את המטופל בתכנית התאוששות מפורטת, ויש לשוב לפגישת מעקב מספר ימים לאחר הניתוח. הרופא מרכיב משטר תרגילים אותם יש לבצע בבית כדי לסייע לברך להתאושש, או שהוא ממליץ על טיפול פיזיותרפיה עד שניתן להשתמש בברך כרגיל.

התרגילים נחוצים על מנת לסייע בשחזור טווח התנועה המלא וחיזוק השרירים. עם הטיפול הנכון, צפויים סיכויי החלמה מצוינים.

Picture of מומחית לטיפול בברכים ד"ר רויטל מלאכי
מומחית לטיפול בברכים ד"ר רויטל מלאכי

ד"ר רויטל מלאכי, מייסדת המרכז לטיפול בברכים והחלפת מפרק ברך, מגיעה עם ניסיון עשיר של למעלה מ- 10 שנים בהם היא טיפלה בהצלחה במאות מטופלים ומטופלות. טיפול באנשים תמיד משך אותי, בחירת המקצוע הגיעה ישירות מהלב!

המרכז להחלפת מפרקים

אם אתם עומדים לעבור ניתוח להחלפת מפרק,
חברת איימיס מציעה לכם את שירותי מחלקת הניתוחים האורתופדיים,
הכוללת אפשרויות טיפולים כירורגיים ברמה גבוהה, אותם מבצעים מומחים בעלי מוניטין רב,
מארצות הברית, אירופה ישראל.

למה לבחור באיימיס לניתוח החלפת מפרקים?

שלחו לנו הודעה

פוסטים נוספים:
חדש: ניתוח רובוטי להחלפת מפרקים

הפופולריות של ניתוחי החלפת מפרק הולכת ועולה. בקצב הנוכחי, ההערכה היא כי עד סוף העשור צפוי מספר המנותחים לשלש את עצמו. יש החוזים שהמספר אף

החלפת מפרק בעזרת מחשב

אוסטוארטרוזיס היא מחלת מפרקים נפוצה ביותר המתאפיינת בהריסה של הסחוס שהוא חלק מהמפרק אשר עוטף את קצות העצמות ולמעשה מאפשר תנועתיות חלקה של המפרק. כאשר

הפרוטזות המתוחכמות בעולם

אנשים רבים משתמשים בביטויים נפוצים דוגמת "המכונית היא הרגליים שלי" או "המחשב הזה הוא הידיים שלי בחוץ לארץ", אך מה אם באמת חסרות לאדם ידיים או

053-3528218
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!