בדיקת מי שפיר- מהי?

שלחו לנו הודעה לייעוץ ראשוני

תוכן עניינים

בדיקת מי שפיר היא בדיקה טרום לידתית שיכולה לשמש לאבחון מצבים גנטיים אצל תינוקות שטרם נולדו. זה כולל מיצוי כמות קטנה של מי שפיר מסביב לתינוק, המכילים תאים מהעובר המתפתח. לאחר מכן ניתן לבדוק את התאים הללו עבור הפרעות גנטיות שונות, כולל תסמונת דאון וסיסטיק פיברוזיס. דיקור מי שפיר מתרחש בדרך כלל בין השבועות ה-15 ל-20 להריון.

 

האם זהו הליך בטוח?

זה נחשב להליך בטוח, למרות שהוא טומן בחובו סיכון קטן להפלה. בעוד שבדיקת מי שפיר יכולה לסייע בזיהוי מצבים גנטיים אצל תינוקות שטרם נולדו, היא אינה יכולה להבטיח שתינוק ייוולד נקי מכל מצב או מחלות כאלה. לכן, על ההורים לשקול היטב את הסיכונים לפני שהם עוברים את ההליך. התוצאות של בדיקת מי שפיר יכולות לעזור להורים לקבל החלטות לגבי ההריון, כגון המשך או סיום ההריון, או היערכות לחששות בריאותיים פוטנציאליים לאחר הלידה. זה יכול גם לספק שקט נפשי לאלה המודאגים ממצבים גנטיים שעלולים לעבור לילדיהם. ללא קשר לתוצאה, חשוב שנשים בהריון יתייעצו עם הרופא שלהן כדי לדון באפשרויות שלהן לפני קבלת החלטה סופית.

 

שלב ראשון

השלב הראשון של בדיקת מי שפיר הוא בדיקת אולטרסאונד כדי לקבוע את מיקומו של התינוק ברחם, ולבדוק אם יש סימנים של חריגה גנטית. השלב השני הוא הזרקת מחט דקה לבטן האם. לאחר מכן נשאב מי השפיר דרך המחט ונשלח למעבדה לבדיקה. תוצאות הבדיקה נמשכות בדרך כלל שבועיים עד שלושה. לאחר קבלת התוצאות, על ההורים לדון בהן עם רופא או יועץ גנטי כדי להבין מה משמעות התוצאות ולהחליט כיצד להמשיך.

 

בדיקה טרום לידתית

בסך הכל, בדיקת מי שפיר היא בדיקה טרום לידתית חשובה שיכולה לספק תובנה חשובה לגבי בריאותו ורווחתו של תינוק שטרם נולד. עם זאת, חשוב שההורים יהיו מודעים לסיכונים הכרוכים בהם ולדון בכל חששות לפני המשך ההליך. עם שיקול זהיר וייעוץ מתאים, בדיקת מי שפיר יכולה לעזור לספק שקט נפשי במהלך ההריון.

 

האם קיימות בדיקות אחרות?

בנוסף לבדיקת מי שפיר, קיימות בדיקות טרום לידתיות אחרות שיכולות לסייע בזיהוי מצבים גנטיים אצל תינוקות שטרם נולדו. אלה כוללים דגימת כוריות (CVS), שלוקחת דגימה מהשליה ונעשית בדרך כלל בין 10-12 שבועות להריון. בדיקה נוספת היא בדיקה טרום לידתית לא פולשנית (NIPT), שהיא בדיקת דם שיכולה לזהות מצבים גנטיים מסוימים עד 10 שבועות לתוך ההריון. לכל אחת מהבדיקות הללו יש סיכונים ויתרונות משלה, לכן חשוב לדון בכל האפשרויות שלך עם הרופא שלך לפני קבלת החלטה.

למידע נוסף היכנסו לאתר https://www.amniocentesis.co.il/

Picture of מומחית לטיפול בברכים ד"ר רויטל מלאכי
מומחית לטיפול בברכים ד"ר רויטל מלאכי

ד"ר רויטל מלאכי, מייסדת המרכז לטיפול בברכים והחלפת מפרק ברך, מגיעה עם ניסיון עשיר של למעלה מ- 10 שנים בהם היא טיפלה בהצלחה במאות מטופלים ומטופלות. טיפול באנשים תמיד משך אותי, בחירת המקצוע הגיעה ישירות מהלב!

המרכז להחלפת מפרקים

אם אתם עומדים לעבור ניתוח להחלפת מפרק,
חברת איימיס מציעה לכם את שירותי מחלקת הניתוחים האורתופדיים,
הכוללת אפשרויות טיפולים כירורגיים ברמה גבוהה, אותם מבצעים מומחים בעלי מוניטין רב,
מארצות הברית, אירופה ישראל.

למה לבחור באיימיס לניתוח החלפת מפרקים?

שלחו לנו הודעה

פוסטים נוספים:
ביטוח בריאות: מדריך מקיף

ביטוח בריאות ממלא תפקיד חיוני בהבטחת גישה לשירותי בריאות איכותיים והגנה על אנשים מהנטל הכספי של הוצאות רפואיות. בין אם באמצעות תוכניות בחסות המעסיק, תוכניות ממשלתיות או פוליסות ביטוח בריאות פרטיות, כיסוי בריאות הולם חיוני לשמירה על רווחתו ושלוות הנפש.

ניצחון על הכאב: איך כוח ההתחדשות יכול להפוך אתכם לבריאים יותר

במהלך הנשים, אנחנו מחפשים כל הזמן דרכים כיצד להתמודד עם כאב ולהתגבר, כמה שיותר מהר, על מנת לאפשר לעצמנו לחזור בהקדם לשגרה ולהיות בריאים וחזקים יותר. המטרה שלנו היא לא למצוא פתרון לכאב בשביל לדעת איך לחיות איתו ולצידו, אלא להתגבר עליו, כך הוא ייעלם מחד ומאידך, נצא מהטיפול מחוזקים ונוכל לתפקד בצורה סדירה.

התניידות נכונה עם הליכון בגיל מבוגר

בחברה המזדקנת של ימינו, שמירה על ניידות ועצמאות היא קריטית למבוגרים, במיוחד לקשישים ובמיוחד לקשישים בשיקות לאחר ניתוח מפרקים. אתגרי הניידות בגיל מבוגר יכולים להשפיע עמוקות על איכות החיים, להוביל לאובדן עצמאות ואף להשפיע על בריאות הנפש ועל תוחלת החיים. מאמר זה שואף להאיר את החשיבות של שימוש בהליכון מיוחד המיועד למבוגרים ולמשוקמים. אמצעי עזר זה לניידות אינו רק כלי אלא קו חיים המספק יציבות, תמיכה ובטחון למשתמשים בהם. מידע זה פותח את הדלת להבנת מגוון ההליכונים הקיימים, יתרונותיהם וכיצד לבחור אחד שמתאים בצורה הטובה ביותר לצרכים. באמצעות מאמר זה, אנו שואפים להעצים מבוגרים המתמודדים עם אתגרי ניידות בידע ובהדרכה כדי לשפר את יכולת ההתניידות שלהם,ואת רווחתם הכללית. 

השפעת עודף משקל והשמנה על סיכונים כירורגיים ותוצאות בהחלפת מפרקים

ניתוח החלפת מפרקים הוא הליך נפוץ עבור אנשים הסובלים מניוון או נזק למפרקים. עם זאת, ההשפעה של עודף משקל והשמנה על הסיכונים והתוצאות של ניתוח החלפת מפרקים היא דאגה משמעותית שיש לטפל בה. מאמר זה נועד לחקור את ההשפעה של עודף משקל על סיכונים ותוצאות כירורגיות בהחלפת מפרקים, תוך הדגשת החשיבות של ניהול משקל באופטימיזציה של תוצאות המטופל.

מניעת כאבי קרסול: הגנה על מפרק כף הרגל שלך מפציעות

כאב בקרסול יכול להשפיע באופן משמעותי על הניידות ועל הפעילויות היומיומיות שלך. בין אם אתה ספורטאי, חובב כושר או סתם מתנהל בשגרת היומיום שלך, חיוני לנקוט באמצעי מניעה כדי להגן על מפרק כף הרגל שלך מפציעות. פציעות בקרסול עלולות להתרחש מסיבות שונות, כולל פעילויות הקשורות לספורט, תאונות, או אפילו נעילת הנעלה לא תקינה.

053-3528218
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!