תגמולי ביטוחים לאחר החלפת מפרק

שלחו לנו הודעה לייעוץ ראשוני

תוכן עניינים

 

תגמולי ביטוחים פרטיים לאחר החלפת מפרקאנשים שעברו ניתוח להחלפת מפרק הירך והם עדיין לא בגיל פרישה, זכאים לקבל תגמול מהביטוח כמו קצבה שמוגדרת כאובדן כושר עבודה. במקביל, ניתן להתחיל את כל ההליכים להגשת תביעת ניידות זמנית, במוסד לביטוח לאומי. מי שמבוטח בביטוח פרטי, יוכל לקבל את הקצבה כדי להתקיים ולממן נסיעות, הוצאות מחיה וביקורי רופאים.

אם הוכח שהמטופל אינו מסוגל לעבוד וסובל ממוגבלות, הוא יקבל את קצבת אובדן כושר העבודה עד להחלמתו, במידה ויוכל לחזור לעבוד ועבר את השיקום, תופסק לו הקצבה, הן מהביטוח הלאומי והן מחברת הביטוח בה הוא מבוטח באופן פרטי.

על מנת להגדיר את המונח אובדן כושר עבודה, זהו מצב שבו אדם איבד את כושר העבודה בשל  מחלה, פציעה, ניתוח או תאונה האחוז המקובל הוא 75% ומעלה, המשמעות היא שאם לדוגמא אדם מסוים עבר ניתוח להחלפת מפרק הירך, הוא אינו יכול להתפרנס מעבודתו ויצטרך לתמיכה כספית בכדי שיוכל להתקיים.

חשיבות הביטוח הפרטי – המוסד לביטוח לאומי מעניק ביטוח, אך כדאי כי לכל אדם יהיה ביטוח שיכסה אותו בנוסף מאובדן כושר עבודה, היות ועד שיוכל לממש את כספי  קצבת הנכות,  יעבור זמן והוא יצטרך לשאת בהוצאות השוטפות שכוללות תרופות טיפולים ומחיה, כך שרק באמצעות הביטוח הפרטי הוא יוכל להתקיים עד להחלטה ולקצבה מהמוסד לביטוח לאומי.

מימוש הביטוח הסעודי לאחר ניתוח להחלפת מפרק הירך

הרבה אנשים בגילאי 65-74 הם מוגבלים ולאחר גיל 80, אחוז המוגבלים עולה ל-30%. הנתונים הללו, מראים את החשיבות של דאגה באוכלוסייה בקרב גיל הזהב. ביטוח סעודי הינו מצרך נחוץ והוא בעצם חוזה עם חברת הביטוח, כאשר אדם משלם סכום חודשי וחברת הביטוח משתתפת במימון של אשפוז סיעודי או מתחייבת בהתאם לתנאים השונים כגון השתתפות בתשלום לעובד זר בבית במקרה הצורך.

אין פירוש הדבר שביטוח סיעודי נועד למבוגרים בלבד, כי לעולם אין לדעת מה יכול לקרות לכל אחד, גם לאדם צעיר. כדאי שכבר מגיל צעיר תבטחו את עצמכם בביטוח סיעודי, היות והתשלום החודשי לביטוח זה, הוא זניח יותר מאשר אדם מבוגר יותר.

ביטוח סיעודי לשיקום לאחר דלקת פרקים

במקרה של דלקת מפרקים שגרונית שעשויה לתקוף גם צעירים ויהיה מצב שהירך נפגעה בגלל שחיקת הסחוס כתוצאה מהדלקת, המטופל יצטרך לעבור ניתוח להחלפת מפרק הירך.

שיקום לאחר ניתוח זה הוא קשה וארוך ומתבצע בבית החולים, ולכן, אם יש לכם ביטוח סיעודי, הביטוח ישלם את ההוצאות השונות, כגון שיקום בבית חולים, הוצאות על ציוד סיעודי עד להחלמה, סיוע בעובד זר שיסייע למטופל במטלות היום יומיות שלו ועוד.

ביטוח רפואי פרטי – כיצד מסייע למנותחים שעברו ניתוח להחלפת מפרק הירך?

למרות שכולנו מבוטחים בביטוחים רפואיים מטעם קופות החולים ויש לרובנו ביטוח משלים להוצאות של ניתוח ושיקום. רבים מבצעים ביטוח נוסף כמו ביטוח פרטי שמכסה ומעניק הרבה יותר, כגון מימון של ניתוח אצל רופא כירורג מומחה באורתופדיה, שייבחר על ידכם.

למשל, אם קיים זמן המתנה ארוך בקופת החולים, באמצעות ביטוח רפואי פרטי, תוכלו לקצר את זמן ההמתנה. אם ביטוח רפואי של קופות החולים חלה השתתפות עצמית של המנותח, בביטוח רפואי פרטי, אין הוצאות והשתתפות עצמית על ניתוחים פרטיים וכן, ישנן תרופות יקרות שאינן כלולות בסל התרופות בקופת החולים והן עולות המון, אך מבוטח בביטוח רפואי פרטי, לא יצטרך לשלם עליהן, היות וישנו כיסוי מלא.

Picture of מומחית לטיפול בברכים ד"ר רויטל מלאכי
מומחית לטיפול בברכים ד"ר רויטל מלאכי

ד"ר רויטל מלאכי, מייסדת המרכז לטיפול בברכים והחלפת מפרק ברך, מגיעה עם ניסיון עשיר של למעלה מ- 10 שנים בהם היא טיפלה בהצלחה במאות מטופלים ומטופלות. טיפול באנשים תמיד משך אותי, בחירת המקצוע הגיעה ישירות מהלב!

המרכז להחלפת מפרקים

אם אתם עומדים לעבור ניתוח להחלפת מפרק,
חברת איימיס מציעה לכם את שירותי מחלקת הניתוחים האורתופדיים,
הכוללת אפשרויות טיפולים כירורגיים ברמה גבוהה, אותם מבצעים מומחים בעלי מוניטין רב,
מארצות הברית, אירופה ישראל.

למה לבחור באיימיס לניתוח החלפת מפרקים?

שלחו לנו הודעה

פוסטים נוספים:
רשלנות רפואית

רשלנות רפואית מתרחשת בשל חוסר שיקול דעת נכון של רופא שאינו בכיר, או חוסר מקצועיות של רופא כירורג, אשר עשוי להוביל לנזקים בריאותיים וכן קושי

חדש בבתי החולים בארץ

בתי חולים גדולים ופרטיים המוכרים בישראל, ישנן שיטת טובות יותר לניתוח של החלפת מפרק הירך. גם בגישה הקדמית, גם בגלל השתלים החדשנים והציוד כגון שולחן

חוות דעת רפואית

אנשים שעוברים ניתוח זקוקים לעתים לחוות דעת רפואית על מנת לתבוע אחוזי נכות מהמוסד לביטוח לאומי, או חוות דעת שתהווה עדות לתביעה בבית המשפט בגין

053-3528218
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!