כאבים בגב כף היד

שלחו לנו הודעה לייעוץ ראשוני

תוכן עניינים

כאבים בגב כף היד או כאבים בשורש כף היד מהווים תופעה שכיחה. השכיחות הגבוהה של פגיעות בכפות הידיים נובעת למעשה מהשימוש האינטנסיבי בכפות הידיים וכן מהמורכבות המבנית שלהן. כפות הידיים שלנו מסוגלות לבצע מגוון רחב של תנועות ופעולות בטווח תנועה משתנים. מפרקים ורקמות רבים בכף היד מעורבים ביכולות הביוכימיות הללו. בשל העובדה שכפות הידיים חשופות לעומסי יתר ונזקים הנובעים מביצוע תנועות חוזרניות, הרי שלא פעם הרקמות של כפות הידיים ניזוקות באופן טראומטי. במאמר הבא תקבלו את כל המידע אודות כאבים בגב כף היד, המקור להם וכיצד מתמודדים איתם בצורה הטובה ביותר.

 

הגורמים לכאבים בגב כף היד

כאבים בגב כף היד עלולים להיות תוצאה של נזקים לעמוד השדרה הצווארי, כאשר הנזרים הללו יכולים להתפתח על רקע חבלה או על רקע טראומתי. הסימנים לנזקים הללו הם: כאבים מקומיים באזור הצוואר, מגבלות תנועה בצוואר, השלכה לעבר כף היד ועוד.

עוד גורם שיכול לגרום לכאבים בגב כף היד הוא נזק אשר נוצר לעצב פריפרי. סיבי העצבים עושים את דרכם מחוט השדרה הצווארי עד לקצות האצבעות בידיים. המיקומים האנטומיים שלהם חושפים אותם לפגיעה. נזק לסיב עצב פריפרי לאורך הגפה העליונה עלול לגרום לתסמינים שונים לרבות כאב במפרק כף היד.

גורם נוסף שיכול לגרום לכאב המדובר הוא תסמונת התעלה הקרפלית. כאבים מקומיים, נימול והירדמות, חולשת שרירים בכף היד ועוד עלולים להעיד על התסמונת המדוברת, אשר מתפתחת כאשר נוצר לחץ על עצב התווך בשורש כף היד. גם התסמונת המדוברת מתרחשת לרוב בשל עומסי יתר על שורש כך היד.

עוד גורם יכול להסב כאבים בגב כף היד הוא תסמונת תעלת הקוביטל. מדובר על תסמונת שמתפתחת אם נוצר לחץ על עצב הגומד אשר חוצה את התעלה הקוביטלית במרפק.

גם דלקות פרקים מהוות גורם שכיח לכאבים בכף היד או בשורש כף היד, כאשר דלקת פרקים ניוונית היא השכיחה מכולן.

מכה חזקה באזור כף היד גם יכולה להוות את הגורם לכאבים הללו.

 

כיצד מטפלים בכאבים בכף גב היד?

כאמור, יכולות להיות מגוון סיבות שונות לכאבים בכף גב היד ועל כן, כדי לטפל בכאב בצורה הטובה ביותר, יש לגשת לרופא מומחה בתחום האנטומיה של כפות הידיים, אשר יבחן את הבעיה בצורה מעמיקה ובהתאם לכך יבין מהו הגורם המדויק שמסב את הכאב לאדם. הטיפול שיוצע יהיה בהתאם לגורם. עבור דלקת פרקים לדוגמא יש תרופות מיוחדות וטיפולי פיזיותרפיה ייעודיים, עבור תסמונות שונות גם ניתן למצוא משחות או תרופות. ניתן להיעזר כמובן גם בטיפולים טבעיים שונים וכמובן, שטיפולי פיזיותרפיה הם טיפולים חשובים ביותר במגוון רחב של מצבים. הם המסייעים בהחזרת טווח התנועה לכפות הידיים ובהפחתת הכאב. אין ספק שהטיפול הנכון יהיה בהתאם לזיהוי מקור הכאב.

חשוב לדעת כי במקרים נדירים יהיה צורך לתת זריקות שונות שמחישות את קצב הריפוי של הרקמות וכן מקילות על הכאבים ומקצרות את משכם. הטיפולים הללו יהיו נפוצים בעיקר בקרב ספורטאים מקצועיים אשר צריכים לחזור כמה שיותר מהר לפעילות תקינה.

**המאמר הנ"ל מהווה מידע כללי בלבד ואיננו תחליף לייעוץ רפואי.

 

Picture of מומחית לטיפול בברכים ד"ר רויטל מלאכי
מומחית לטיפול בברכים ד"ר רויטל מלאכי

ד"ר רויטל מלאכי, מייסדת המרכז לטיפול בברכים והחלפת מפרק ברך, מגיעה עם ניסיון עשיר של למעלה מ- 10 שנים בהם היא טיפלה בהצלחה במאות מטופלים ומטופלות. טיפול באנשים תמיד משך אותי, בחירת המקצוע הגיעה ישירות מהלב!

המרכז להחלפת מפרקים

אם אתם עומדים לעבור ניתוח להחלפת מפרק,
חברת איימיס מציעה לכם את שירותי מחלקת הניתוחים האורתופדיים,
הכוללת אפשרויות טיפולים כירורגיים ברמה גבוהה, אותם מבצעים מומחים בעלי מוניטין רב,
מארצות הברית, אירופה ישראל.

למה לבחור באיימיס לניתוח החלפת מפרקים?

שלחו לנו הודעה

פוסטים נוספים:
ביטוח בריאות: מדריך מקיף

ביטוח בריאות ממלא תפקיד חיוני בהבטחת גישה לשירותי בריאות איכותיים והגנה על אנשים מהנטל הכספי של הוצאות רפואיות. בין אם באמצעות תוכניות בחסות המעסיק, תוכניות ממשלתיות או פוליסות ביטוח בריאות פרטיות, כיסוי בריאות הולם חיוני לשמירה על רווחתו ושלוות הנפש.

ניצחון על הכאב: איך כוח ההתחדשות יכול להפוך אתכם לבריאים יותר

במהלך הנשים, אנחנו מחפשים כל הזמן דרכים כיצד להתמודד עם כאב ולהתגבר, כמה שיותר מהר, על מנת לאפשר לעצמנו לחזור בהקדם לשגרה ולהיות בריאים וחזקים יותר. המטרה שלנו היא לא למצוא פתרון לכאב בשביל לדעת איך לחיות איתו ולצידו, אלא להתגבר עליו, כך הוא ייעלם מחד ומאידך, נצא מהטיפול מחוזקים ונוכל לתפקד בצורה סדירה.

התניידות נכונה עם הליכון בגיל מבוגר

בחברה המזדקנת של ימינו, שמירה על ניידות ועצמאות היא קריטית למבוגרים, במיוחד לקשישים ובמיוחד לקשישים בשיקות לאחר ניתוח מפרקים. אתגרי הניידות בגיל מבוגר יכולים להשפיע עמוקות על איכות החיים, להוביל לאובדן עצמאות ואף להשפיע על בריאות הנפש ועל תוחלת החיים. מאמר זה שואף להאיר את החשיבות של שימוש בהליכון מיוחד המיועד למבוגרים ולמשוקמים. אמצעי עזר זה לניידות אינו רק כלי אלא קו חיים המספק יציבות, תמיכה ובטחון למשתמשים בהם. מידע זה פותח את הדלת להבנת מגוון ההליכונים הקיימים, יתרונותיהם וכיצד לבחור אחד שמתאים בצורה הטובה ביותר לצרכים. באמצעות מאמר זה, אנו שואפים להעצים מבוגרים המתמודדים עם אתגרי ניידות בידע ובהדרכה כדי לשפר את יכולת ההתניידות שלהם,ואת רווחתם הכללית. 

השפעת עודף משקל והשמנה על סיכונים כירורגיים ותוצאות בהחלפת מפרקים

ניתוח החלפת מפרקים הוא הליך נפוץ עבור אנשים הסובלים מניוון או נזק למפרקים. עם זאת, ההשפעה של עודף משקל והשמנה על הסיכונים והתוצאות של ניתוח החלפת מפרקים היא דאגה משמעותית שיש לטפל בה. מאמר זה נועד לחקור את ההשפעה של עודף משקל על סיכונים ותוצאות כירורגיות בהחלפת מפרקים, תוך הדגשת החשיבות של ניהול משקל באופטימיזציה של תוצאות המטופל.

מניעת כאבי קרסול: הגנה על מפרק כף הרגל שלך מפציעות

כאב בקרסול יכול להשפיע באופן משמעותי על הניידות ועל הפעילויות היומיומיות שלך. בין אם אתה ספורטאי, חובב כושר או סתם מתנהל בשגרת היומיום שלך, חיוני לנקוט באמצעי מניעה כדי להגן על מפרק כף הרגל שלך מפציעות. פציעות בקרסול עלולות להתרחש מסיבות שונות, כולל פעילויות הקשורות לספורט, תאונות, או אפילו נעילת הנעלה לא תקינה.

053-3528218
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!