משחקי כדור הנפוצים בעולם- במה הם תורמים לנו ומה הסיכונים

שלחו לנו הודעה לייעוץ ראשוני

תוכן עניינים


אחד מסוגי הפעילויות הגופניות והחברתיות האהובות והנפוצות ביותר, הם משחקי כדור. זה נכון בוודאי עבור ספורטאים מקצועניים, אך זה נכון גם לגבי כל אחד מאיתנו, אשר מעוניין לבצע פעילות גופנית חובבנית.

בדרך כלל פעילות גופנית הכוללת משחקי כדור, מתבצעת עם אנשים נוספים, עוד משתתף אחד או יותר, אך ישנם מקרים בהם אפשר לבצע את הפעילות גם לבד, למשל בזמן אימונים. פעילויות של משחקי כדור יכולות לתרום לנו הרבה מאוד, כפי שנוכל לראות בהמשך המאמר, אך הן גם יכולות לסכן אותנו בצורות שונות בפציעות פוטנציאליות שיכולות להשפיע על שגרת היום שלנו והרבה מעבר לכך.

בחלק הבא של המאמר נציג מספר דוגמאות של משחקי כדור, כולל כיצד ניתן לבצע פעילויות אלו לבד, ולאחר מכן נציג את התרומה שלהם וכן את הסיכון שהם יוצרים דרך פציעות שונות ומגוונות שאנחנו עלולים להתמודד איתן.

 

אילו משחקי כדור נפוצים קיימים ובאילו צורות אפשר ליהנות מהם?

אין זה סוד שמשחקי הכדור הפופולאריים ביותר בעולם, ובפרט בישראל, הם כדורגל, כדורסל, טניס, כדורעף (רגיל וחופים), כדוריד, כדורשת. לכך אפשר להוסיף משחקים יותר ספציפיים כמו פוטובול אמריקאי, בייסבול וקריקט, כדורמים.

כל אחד מהמשחקים, מחייב כמובן השתתפות של מתחרים מולנו, כל אחד מהמשחקים להוציא טניס, מחייב אותנו להיות חלק מקבוצה. עם זאת, בכל אחד מהמשחקים אנחנו יכולים לפעול לבד באימונים. בין אם זה כשאנחנו מתאמנים על קליעות לסל או צעדים אחרים, בעיטות לשער, כשאנחנו חובטים בכדור או מתאמנים על הנחתות בכדורעף.

 

איך משחקים מסכנים אותנו ובמה הם תורמים לנו?

בחלק זה נתייחס לסיכונים שיש במשחקי כדור ואל מול זה, לתרומות השונות שהם יכולים להציע לנו.

הסיכונים קשורים כמובן לפציעות שונות שאנחנו עלולים להתמודד איתן, בין אם זה במהלך האימונים ובין אם זה במהלך משחקים ותחרויות. הנה כמה דוגמאות לכך:

מתיחה במפשעה – אחת הפציעות הנפוצות ביותר בקרב עוסקים במשחקי כדור, היא מתיחה במפשעה ופגיעה בשרירים הקרובים לירך. מדובר בפציעה שנובעת מעומס יתר, תנועות לא נכונות של הגוף וחימום לא מותאם לסוג הפעילות.

קרע ברצועות – פציעה נפוצה אחרת היא קרע ברצועות הברך, היא נובעת מתנועה לא נכונה, סיבוב מהיר וקריסה של האזור.

נקע בקרסול – זה יכול מתיחה קלה או קרע של רצועות הקרסול. זה נובע מתנועה לא נכונה או נפילה לא טובה על כף הרגל.

לצד הפציעות שיכולות להשבית אותן ולשבש את שגרת חיינו, אזי משחקי כדור תורמים הן להנאה ולחוויה שלנו, הן ליכולות החברתיות שלנו, וכן בהיבטים גופניים רבים, בין אם זה באימונים ובמשחקים, בין אם זה במהירות וכוח מתפרץ ובין אם זה בתנועתיות וגמישות. אנחנו יכולים להמשיך ולשחק, אך עלינו לדעת להקשיב לגוף שלנו ולטפל בו בצורה נכונה.

 

מומחית לטיפול בברכים ד"ר רויטל מלאכי
מומחית לטיפול בברכים ד"ר רויטל מלאכי

ד"ר רויטל מלאכי, מייסדת המרכז לטיפול בברכים והחלפת מפרק ברך, מגיעה עם ניסיון עשיר של למעלה מ- 10 שנים בהם היא טיפלה בהצלחה במאות מטופלים ומטופלות. טיפול באנשים תמיד משך אותי, בחירת המקצוע הגיעה ישירות מהלב!

המרכז להחלפת מפרקים

אם אתם עומדים לעבור ניתוח להחלפת מפרק,
חברת איימיס מציעה לכם את שירותי מחלקת הניתוחים האורתופדיים,
הכוללת אפשרויות טיפולים כירורגיים ברמה גבוהה, אותם מבצעים מומחים בעלי מוניטין רב,
מארצות הברית, אירופה ישראל.

למה לבחור באיימיס לניתוח החלפת מפרקים?

שלחו לנו הודעה

פוסטים נוספים:
ניצחון על הכאב: איך כוח ההתחדשות יכול להפוך אתכם לבריאים יותר

במהלך הנשים, אנחנו מחפשים כל הזמן דרכים כיצד להתמודד עם כאב ולהתגבר, כמה שיותר מהר, על מנת לאפשר לעצמנו לחזור בהקדם לשגרה ולהיות בריאים וחזקים יותר. המטרה שלנו היא לא למצוא פתרון לכאב בשביל לדעת איך לחיות איתו ולצידו, אלא להתגבר עליו, כך הוא ייעלם מחד ומאידך, נצא מהטיפול מחוזקים ונוכל לתפקד בצורה סדירה.

התניידות נכונה עם הליכון בגיל מבוגר

בחברה המזדקנת של ימינו, שמירה על ניידות ועצמאות היא קריטית למבוגרים, במיוחד לקשישים ובמיוחד לקשישים בשיקות לאחר ניתוח מפרקים. אתגרי הניידות בגיל מבוגר יכולים להשפיע עמוקות על איכות החיים, להוביל לאובדן עצמאות ואף להשפיע על בריאות הנפש ועל תוחלת החיים. מאמר זה שואף להאיר את החשיבות של שימוש בהליכון מיוחד המיועד למבוגרים ולמשוקמים. אמצעי עזר זה לניידות אינו רק כלי אלא קו חיים המספק יציבות, תמיכה ובטחון למשתמשים בהם. מידע זה פותח את הדלת להבנת מגוון ההליכונים הקיימים, יתרונותיהם וכיצד לבחור אחד שמתאים בצורה הטובה ביותר לצרכים. באמצעות מאמר זה, אנו שואפים להעצים מבוגרים המתמודדים עם אתגרי ניידות בידע ובהדרכה כדי לשפר את יכולת ההתניידות שלהם,ואת רווחתם הכללית. 

השפעת עודף משקל והשמנה על סיכונים כירורגיים ותוצאות בהחלפת מפרקים

ניתוח החלפת מפרקים הוא הליך נפוץ עבור אנשים הסובלים מניוון או נזק למפרקים. עם זאת, ההשפעה של עודף משקל והשמנה על הסיכונים והתוצאות של ניתוח החלפת מפרקים היא דאגה משמעותית שיש לטפל בה. מאמר זה נועד לחקור את ההשפעה של עודף משקל על סיכונים ותוצאות כירורגיות בהחלפת מפרקים, תוך הדגשת החשיבות של ניהול משקל באופטימיזציה של תוצאות המטופל.

מניעת כאבי קרסול: הגנה על מפרק כף הרגל שלך מפציעות

כאב בקרסול יכול להשפיע באופן משמעותי על הניידות ועל הפעילויות היומיומיות שלך. בין אם אתה ספורטאי, חובב כושר או סתם מתנהל בשגרת היומיום שלך, חיוני לנקוט באמצעי מניעה כדי להגן על מפרק כף הרגל שלך מפציעות. פציעות בקרסול עלולות להתרחש מסיבות שונות, כולל פעילויות הקשורות לספורט, תאונות, או אפילו נעילת הנעלה לא תקינה.

מה תפקידו של אורטופד לפציעות ספורט?

אורטופד ספורט הוא רופא אשר מתמחה בביצועים בתחום הספורט, מניעת פציעות, החלמה במקרה של פגיעה ופרוטוקול טיפולי. הפציעות יכולות להיות בשריר ובשלד כאשר ספורטאים, מכל הענפים, חשופים יותר לפגיעות כשכל ספורט מביא איתו סכנות שונות. התנהלות נכונה לפני האימון יכולה להפחית סיכונים וטיפול נכון ומהיר יכול להוביל לשיקום טוב שמאפשר לחזור לאימונים.

053-3528218
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!