שיקום פיזיותרפיה לאחר החלפת מפרק

תוכן עניינים

פיזיותרפיה לאחר ניתוח החלפת מפרקהפיזיותרפיה היא תחום מקצועי בריאותי העוסק באבחון, מניעה ושיקום של בעיות תנועה, מטרתה שיפור יכולות תפקודיות וטיפול בבעיות בקשר שבין העצב השריר והשלד.

הפיזיותרפיה היא תחום מדעי אשר כוללת בדיקות לצורך אבחון וטיפולים מותאמים אישית בטכניקות ידניות, סיוע של מכשירים, טיפולים חשמליים, תרגול וסבולת של מערכות השרירים, הלב והריאות ועוד כאשר בחלק מהמדינות בסמכות הפיזיותרפיסט לרשום תרופות ולתת זריקות כחלק מהטיפול.

פיזיותרפיה לאחר ניתוח החלפת מפרק מתחילה עם תרגילים עדינים המבוצעים במיטה על מנת להשיב את טווח התנועה במפרקים וכוח השריר. אם החלפת המפרק בוצעה בברך, הפיזיותרפיסט מלמד את המטופל תנועה רציפה מסיבית, המבוצעת באמצעות מכונה המתחברת בעדינות לברך ומגבירה את יכולת התנועה יום אחר יום. המטופל לומד תרגילים עם משקל מוגבר בהקדם האפשרי, אך עצמת התרגילים תלויה בסוג הניתוח שבוצע והבריאות הכללית.

שיטות הטיפול בפיזיותרפיה להחלפת מפרק

הפיזיותרפיה מסייעת בתהליך הריפוי הטבעי של הגוף ומעודדת התפתחותו בכיוונים חיוביים על ידי מתן תרגילים וטיפול שמטרתם האצת החלמת המפרקים, הקלת בעיות תנועה ושיכוך הכאבים. לדוגמא, פיזיותרפיה לטיפול לאחר ניתוח לאיחוי שברים, כוללת תרגילים התורמים לריפוי אופטימלי ושיקום יכולות השרירים ותנועת המפרקים.

פיזיותרפיסטים מהווים חלק מהצוות הרפואי בבתי חולים, בתי אבות, בתי חולים שיקומיים, מכונים בקופות החולים, קליניקות פרטיות וקבוצות ספורט כמו כן חלקם מתמחים בייעוץ והכוונה, התאמת אביזרי עזר אורתופדיים, מכשירי עזר להליכה, תותבות, טכנולוגיה מסייעת וכן הדרכת קבוצות התעמלות.

פיזיותרפיה להשבת המפרקים לתפקוד תקין

הפיזיותרפיה מרפאת את המפרקים באמצעות שורת טיפולים ואמצעים הנדרשים כתוצאה מהניתוח או שחיקה מתמשכת במטרה למנוע כאב עתידי ולהחזיר את הגוף לתפקוד מיטבי. בשנים האחרונות התפתח הענף במיוחד בטיפולים הידניים, פיתוח תרגילי ייצוב מרכז הגוף ושימוש בגירויים חשמליים לצורך לימוד מחדש של פעולת השרירים הנכונה.

גם בתחום המחקרי חלה התקדמות תוך התבססות מדעית על הוכחות ופחות על ניסיון אישי. הפיזיותרפיה מיועדת לכל אדם החל מפעוט ועד לקשיש ומותאמת באופן אישי למצבו, צרכיו, ובעיות המפרקים הייחודיות לו.

Picture of מומחית לטיפול בברכים ד"ר רויטל מלאכי
מומחית לטיפול בברכים ד"ר רויטל מלאכי

ד"ר רויטל מלאכי, מייסדת המרכז לטיפול בברכים והחלפת מפרק ברך, מגיעה עם ניסיון עשיר של למעלה מ- 10 שנים בהם היא טיפלה בהצלחה במאות מטופלים ומטופלות. טיפול באנשים תמיד משך אותי, בחירת המקצוע הגיעה ישירות מהלב!

המרכז להחלפת מפרקים

אם אתם עומדים לעבור ניתוח להחלפת מפרק,
חברת איימיס מציעה לכם את שירותי מחלקת הניתוחים האורתופדיים,
הכוללת אפשרויות טיפולים כירורגיים ברמה גבוהה, אותם מבצעים מומחים בעלי מוניטין רב,
מארצות הברית, אירופה ישראל.

למה לבחור באיימיס לניתוח החלפת מפרקים?

שלחו לנו הודעה

פוסטים נוספים:
חדש: ניתוח רובוטי להחלפת מפרקים

הפופולריות של ניתוחי החלפת מפרק הולכת ועולה. בקצב הנוכחי, ההערכה היא כי עד סוף העשור צפוי מספר המנותחים לשלש את עצמו. יש החוזים שהמספר אף

החלפת מפרק בעזרת מחשב

אוסטוארטרוזיס היא מחלת מפרקים נפוצה ביותר המתאפיינת בהריסה של הסחוס שהוא חלק מהמפרק אשר עוטף את קצות העצמות ולמעשה מאפשר תנועתיות חלקה של המפרק. כאשר

הפרוטזות המתוחכמות בעולם

אנשים רבים משתמשים בביטויים נפוצים דוגמת "המכונית היא הרגליים שלי" או "המחשב הזה הוא הידיים שלי בחוץ לארץ", אך מה אם באמת חסרות לאדם ידיים או