רשלנות רפואית

שלחו לנו הודעה לייעוץ ראשוני

תוכן עניינים

רשלנות רפואית בניתוח החלפת מפרק ירךרשלנות רפואית מתרחשת בשל חוסר שיקול דעת נכון של רופא שאינו בכיר, או חוסר מקצועיות של רופא כירורג, אשר עשוי להוביל לנזקים בריאותיים וכן קושי נוסף ניידות. הכשל בניתוח נראה בסמוך אליו ובשיקום עצמו, כאשר מתגלים קשיים רבים לשיקום המנותח.

יש להצטייד בדו"ח הניתוח, בכדי לאמוד את סיבת ודרגת הנזק. התביעה מוגשת על ידי עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית, והנתבעים הם הנהלת בית החולים או המנתח, אם ההליך בוצע באופן פרטי. עורכי דין בתחום זה מתמחים בתביעות נזיקין , בקיאים ברפואה, ומטפלים במיוחד בתיקי רשלנות רפואית.

בחינת המקרה – המנותח ישאל שאלות את הרופאים וילחץ עליהם עד שיבין שמדובר בנזק שלא היה אמור לקרות. לרוב הרופאים לא ימהרו להסביר או להודות בטעות שביצעו ולכן, על מנת להבין בדיוק מה קרה במהלך ניתוח של החלפת מפרק הירך, עורך הדין יתייעץ עם מומחים שהוא מכיר בתחום, יציג את דו"ח הניתוח, ולאחר שיקבל את התשובות, יכין את התביעה.

נזקים אותם לא ניתן היה למנוע

קיימים מקרים שבהם מתרחשים נזקים או סיבוכים בניתוח שהרופא לא יכול היה למנוע, אך ישנם מקרים של התרשלות רפואית של המנתח והצוות. אחד המקרים הקלסיים הוא זיהום במהלך הניתוח שנגרם מהאוויר, פגיעה בכלי הדם, או גרימת נזק עצבי למנותח.

רשלנות רפואית בניתוח החלפת מפרק הירך עשויה להתבטא גם באי מתן הסבר מפורט מצד הרופא המנתח למטופל או אי מתן הסכמה מדעת לגבי הסיכונים והסיבוכים שכרוכים בניתוח זה. אם מדובר בהתנהלות בלתי סבירה מצד הצוות הרפואי ונגרם נזק חמור למנותח, יש למצוא קשר נסיבתי. המנותח יתבע את הצוות והרופא על עוולה רפואית

סוגי נזקים במהלך הניתוח או לאחריו

נזקים שעשויים לקרות בזמן ולאחר ניתוח מפרק הירך, יכולים להתבטא בתופעת "רגל שמוטה" מדובר על חולשה של כף הרגל בגין פגיעה בעצב שעשויה להוביל לשיתוק בכף הרגל. תופעה זו ונזק שנגרם מהניתוח, יכול להיגרם בגלל פגיעה בעצב בזמן הניתוח.

במקרים אחרים שבהם נתבעו רופאים על רשלנות רפואית בניתוח החלפת מפרק הירך, השתל לא התאים למטופל בשל חוסר התאמה למבנה האנטומי. על מנת להוכיח כי ניתן היה למנוע את הנזק, יש להציג חוות דעת של רופא מומחה בתחום האורתופדיה, בכדי לבסס תביעה של רשלנות רפואית ולהוכיח, כי כל רופא מומחה אחר, היה נוהג אחרת.

רשלנות רפואית במעקב אחר מנותחים

במקרים אחרים, הרשלנות הרפואית לא נגרמה בגלל ניתוח כושל, כי אם בגלל מעקב לא נכון אחר מנותחים. אדם שעבר ניתוח להחלפת מפרק הירך והחל לחוש בכאבים שרק גברו, פנה לרופא המנתח והלה השיב כי אין לו מה לדאוג. זוהי לא התנהגות סבירה של רופא, היות וכאבים שרק מחמירים ואי טיפול לעומק בבעיה, יכול לגרום נזק רב כגון זיהום שמתפתח ויכול לגרום לנזק חמור מאוד לבריאות של המנותח.

במקרה כזה, לא הזיהום הוא שהיווה את הסיבה לרשלנות שכן זיהומים בניתוחים של החלפת מפרק הירך עשויים להתרחש למרות שחדר הניתוח סטרילי, כי אם הימנעות ואי יחס לתלונות המנותח לאחר הניתוח המהווה בהחלט סיבה לרשלנות רפואית.

עורכי דין המתמחים ברשלנות רפואית, יצטרכו לחקור כל מקרה לגופו, להתייעץ עם מומחים בניתוחים מסוג זה, הם יצטרכו לאסוף מסמכים רפואיים שהראו את החמרת מצבו של המנותח ולהגיש את המסמכים בבית המשפט. לא תמיד הרופא התרשל בתפקידו ויש לבחון היטב כל מקרה, מה שיבצע שופט שמכיר וכבר שפט מקרים של רשלנות רפואית בניתוחים של החלפת מפרק הירך.

Picture of מומחית לטיפול בברכים ד"ר רויטל מלאכי
מומחית לטיפול בברכים ד"ר רויטל מלאכי

ד"ר רויטל מלאכי, מייסדת המרכז לטיפול בברכים והחלפת מפרק ברך, מגיעה עם ניסיון עשיר של למעלה מ- 10 שנים בהם היא טיפלה בהצלחה במאות מטופלים ומטופלות. טיפול באנשים תמיד משך אותי, בחירת המקצוע הגיעה ישירות מהלב!

המרכז להחלפת מפרקים

אם אתם עומדים לעבור ניתוח להחלפת מפרק,
חברת איימיס מציעה לכם את שירותי מחלקת הניתוחים האורתופדיים,
הכוללת אפשרויות טיפולים כירורגיים ברמה גבוהה, אותם מבצעים מומחים בעלי מוניטין רב,
מארצות הברית, אירופה ישראל.

למה לבחור באיימיס לניתוח החלפת מפרקים?

שלחו לנו הודעה

פוסטים נוספים:
חדש בבתי החולים בארץ

בתי חולים גדולים ופרטיים המוכרים בישראל, ישנן שיטת טובות יותר לניתוח של החלפת מפרק הירך. גם בגישה הקדמית, גם בגלל השתלים החדשנים והציוד כגון שולחן

תגמולי ביטוחים לאחר החלפת מפרק

  אנשים שעברו ניתוח להחלפת מפרק הירך והם עדיין לא בגיל פרישה, זכאים לקבל תגמול מהביטוח כמו קצבה שמוגדרת כאובדן כושר עבודה. במקביל, ניתן להתחיל

חוות דעת רפואית

אנשים שעוברים ניתוח זקוקים לעתים לחוות דעת רפואית על מנת לתבוע אחוזי נכות מהמוסד לביטוח לאומי, או חוות דעת שתהווה עדות לתביעה בבית המשפט בגין

053-3528218
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!