תומך ברך

שלחו לנו הודעה לייעוץ ראשוני

תוכן עניינים

תומך ברך לאחר ניתוח החלפת ממפרקכאבים בקדמת הברך נפוצים בקרב צעירים שעוסקים בספורט וכן בקרב מבוגרים שסובלים משחיקת הסחוס בפיקת הברך. הכאב מופיע לרוב בעת עלייה במדרגות, ריצה וביצוע כריעה, ניתורים ועוד.

בשל החיכוך המוגבר של עצם הפיקה על עצם הירך ובשל תנועה שאינה מאוזנת כאב זה מופיע. חולשת שרירים שאינם תומכים בברך גם הם יכולים לגרום לחולשת הברך ולהתרחשות כאבים.

אנשים שסובלים מדלקות במפרקים, צריכים להקפיד על מניעת החמרה וסיבוכים.

חשיבות תומך ברך

רופא כירורג ממליץ למטופל שעבר ניתוח ארתרוסקופיה של הברך, לקבל סיוע של תומך ברך, המסייע בהפחתת העומס על הברך, ומשפר את תהליך השיקום. שימוש בתומך זה מונע חיכוך מוגבר של עצם הפיקה. עם תנועת הברך, התומך יקל על כאב הברכיים והשיקום לאחר הניתוח.

תומכי בר זמינים במספר סוגים, והנפוץ הוא התומך הכולל פיקת סיליקון. תומכי ברכיים,עשויים מבד אלסטי אך קשיח. באמצעות חלוקה טובה של העומס, מי שסובל מכאבי ברכיים לאחר ניתוח החלפת מפרק הברך, יחוש הקלה. יעילות תומכי הברך תעלה, כאשר המנותח יתחיל בתרגילים לחיזוק שרירי הברך.

יעילות תומך ברך

מחקרים בדקו את יעילות תומכי הברכיים לכאבים והקלה על העומס, לאחר ניתוח מפרק ברך, ומצאו השפעה חיובית על הצד הפנימי של הברך, על התפקוד ועל רמת הכאב. מחקר נוסף הצביע על שיפור ההליכה בקרב מנותחי ברך, שהשתמשו בתומך. רופאים אורתופדים וכירורגים, ממליצים על תרגילי פיזיותרפיה, בנוסף לשימוש בתומכי הברך,

החיכוך בין עצם הפיקה לעצם הברך נגרם בשל תנועה בלתי מאוזנת או כאשר השרירים נחלשו. חיזוק שרירי הברך חיוני ביותר והיום קיימות שיטות כגון אפוסתרפיה שמקנות פעילות נכונה וחיזוק שרירי הברך ללא כאבים. זוהי גישת טיפול חדשנית, פרי פיתוח ישראלי שבאמצעותה, ניתן יהיה להעביר את העומס על הברך לאזורים אחרים.

שחזור תפקוד הברך – זוהי מערכת הליכה ייחודית שמפחיתה עומסים מהאזור הפגוע לאחר הניתוח, מחזקת את השרירים הנמצאים סביב הברך ומסיעת בשיקום לאחר ניתוח החלפת המפרק. כמובן שבאמצעות תומך ברך, ניתן יהיה להקל באופן משמעותי את הכאבים והשיקום יהיה קל יותר כאשר יש שימוש גם בתומך וגם בשיטת האפוסתרפיה לשיקום וחיזוק שרירי הברך.

סיוע ושיקום לאחר ניתוח החלפת מפרק הברך

כאשר מטופל עובר ניתוח החלפת מפרק הברך, חשוב ללמוד כיצד ניתן למנוע הצטברות עומס על הברך המנותחת, העלול לפגוע בקרסול או בירך. חלק מתומכי הברך מורכבים מציר המסייע בהליכה ומפחית את הכאב לאחר הניתוח. תומכים שעשויים משלד ברזל הם יעילים לחלוקה נכונה של המשקל ולהפחתה בלחץ על אזור הברך.

מומלץ לקבל ייעוץ במכון אורתופדי מוכר, בכדי שהמומחים באביזרי עזר יוכלו להתאים את תומך הברך האידיאלי באועבור כל מי שעבר ניתוח להחלפת מפרק הברך.

הנעילה של הברך באמצעות התומך היא זו שחשובה להקלה משמעותית על הכאב ובעומס של המשקל על הברך המנותחת. ישנם תומכי ברך עם רצועות, כאשר יש בהם רפידת סיליקון בצורת פיקה, להגנה מרבית על הברך. זה סוג התומך המשוכלל ביותר והוא מומלץ בקרב רופאים אורתופדים.

Picture of מומחית לטיפול בברכים ד"ר רויטל מלאכי
מומחית לטיפול בברכים ד"ר רויטל מלאכי

ד"ר רויטל מלאכי, מייסדת המרכז לטיפול בברכים והחלפת מפרק ברך, מגיעה עם ניסיון עשיר של למעלה מ- 10 שנים בהם היא טיפלה בהצלחה במאות מטופלים ומטופלות. טיפול באנשים תמיד משך אותי, בחירת המקצוע הגיעה ישירות מהלב!

המרכז להחלפת מפרקים

אם אתם עומדים לעבור ניתוח להחלפת מפרק,
חברת איימיס מציעה לכם את שירותי מחלקת הניתוחים האורתופדיים,
הכוללת אפשרויות טיפולים כירורגיים ברמה גבוהה, אותם מבצעים מומחים בעלי מוניטין רב,
מארצות הברית, אירופה ישראל.

למה לבחור באיימיס לניתוח החלפת מפרקים?

שלחו לנו הודעה

פוסטים נוספים:
חדש: ניתוח רובוטי להחלפת מפרקים

הפופולריות של ניתוחי החלפת מפרק הולכת ועולה. בקצב הנוכחי, ההערכה היא כי עד סוף העשור צפוי מספר המנותחים לשלש את עצמו. יש החוזים שהמספר אף

החלפת מפרק בעזרת מחשב

אוסטוארטרוזיס היא מחלת מפרקים נפוצה ביותר המתאפיינת בהריסה של הסחוס שהוא חלק מהמפרק אשר עוטף את קצות העצמות ולמעשה מאפשר תנועתיות חלקה של המפרק. כאשר

הפרוטזות המתוחכמות בעולם

אנשים רבים משתמשים בביטויים נפוצים דוגמת "המכונית היא הרגליים שלי" או "המחשב הזה הוא הידיים שלי בחוץ לארץ", אך מה אם באמת חסרות לאדם ידיים או

053-3528218
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!