ארתריתיס של הברך

שלחו לנו הודעה לייעוץ ראשוני

תוכן עניינים

ארתריתיס של הברךאחת המחלות הנפוצות בקרב הרבה מבוגרים היא ארתריתיס של הברך. מחלה ניוונית זו, גורמת לכאבים עזים. מחלה זו, נחשבת למחלה כרונית וגורמת לשחיקת הסחוסים בברך. הסחוס הינו הריפוד של העצם והוא בעצם מורכב מרקמה חלקה מאוד.

כשקיים מעמס על מפרק הברך, אם מפציעות או עומס יתר, גורמים אלה, מזרזים את שחיקת הסחוס. עם הזמן, הסחוס מתכלה, ונוצר מצב בו העצמות מתחככות. ואז, הדבר הראשון שיש לבצע הוא ניתוח של החלפת מפרק הברז בשתל מלאכותי.

ארתריתיס מתחילה עם תסמיני ברך

כגון נוקשות בברך, כאב בהליכה, עליה או ירידה במדרגות. ההחמרה תורגש עם העלייה של הכאבים ותהיינה עם הזמן תופעות כגון מים ברך, נפיחות וכן צורת הרגליים תשתנה. ניתן למנות את המחלה הזו לשני סוגים, האחד מחלה ראשונית והשני מחלה משנית.

גם אנשים צעירים עשויים ללקות במחלה, בגלל פעילות ספורטיבית ממושכת במשך שנים. בהתחלה, עם גילוי המחלה והתופעות שמלוות בכאבים, יש להפחית את הכאב והדלקת. יש להתחיל למרוח משחות על הברך ותרופות נוגדות דלקות שאינן מכילות סטרואידים.

טיפולים תרופתיים ומשחות: דחיית הקץ בלבד – אם הטיפול התרופתי כבר אינו עוזר, ואם המטופל הוא בסביבות גיל 65, אין עדיין עיוות בברך, יש להתחיל עם הזרקות של חומרים תרופתיים לתוך הברך. במידה והמטופל הוא בעל משקל כבד, יש להורות על דיאטה שתפחית במשקל, היות ובמצב כזה, הברכיים אינן יכולות לשאת משקל עודף.

מהי ארטרוסקופיה ניתוחית ולמי היא מיועדת?

כשכלו כל הקיצים ואין מנוס, יש להתחיל לחשוב על טיפול פולשני למי שסובל ארתריתיס של הברך. יש לקחת בחשבון את גיל המטופל ומצבו הרפואי. כשמתחילה שחיקת הסחוס בברך, ניתוח זעיר ופולשני הנקרא ארטרוסקופיה ניתוחית, עשוי להועיל.

סיב אופטי יוחדר למפרק ומתבצעת שטיפת המפרק מהדלקת באמצעות תמיסת מלח, המיישרת מיניסקוסים. בהליך זה מסירים את רקמות הסחוס, התלויות, כך שניתן יהיה להשיג תחושה של הקלה משמעותית לתקופות די ארוכות.

החלפת ברך חלקית – גם ניתוח זה, ניתן בצע לאנשים שהם צעירים יותר. בניתוח זה, מוחלף החלק הפגום של הברך וכך טווח התנועה ישתפר.

החלפת שתל בברך לבני הגלי השלישי

הסטטיסטיקה מצביעה על כ-15% מאנשים שסובלים מאוסטיאוארתריתיס וזקוקים לניתוח זה. הניתוח מוצלח ובעל תוצאות טובות. גישות ניתוח החלפת מפרק הברך רבות שונות, אך לאחרונה, באמצעות תכנון מקדים, שיש בו דיוק רב, ניתן לתכנן את הניתוח באמצעות תכנת מחשב מיוחדת, תוך התבססות על צילומי MRI וכן ב- CT.

על בסיס הנתונים הללו, חברה בחו"ל, מייצרת מודל של הברך מחומר שנקרא פוליאמיד.  טכנולוגיה זו, כבר נמצאת בשימוש רב בישראל והעדויות של המטופלים שכבר ביצעו את ניתוח בשיטה זו, מראים על יתרונות רבים וחשובים, בשיפור שיטת הניתוח והפחתת טעויות אנוש יש להבין שכל ניתוחי החלפת מפרקים מאושרים ע"י קופות החולים, מלבד הטכנולוגיה שמונחית באמצעות תוכנת המחשב.

ניתוחים מסוג זה, מתבצעים בבתי החולים הפרטיים, כאשר המחיר של הניתוח, כאש עלותו מכוסה ע"י ביטוחים משלימים, כשחלק מהביטוחים הללו מכסים אחוזים מסוימים מעלות השתל שיושתל לגוף החולה, כשאר עלות השתל הינה בסביבות ה-14,000 ש"ח .

 

אולי יעניין אותך גם:

כיצד השמנת יתר חריגה משפיעה על מפרקי הגוף?

Picture of מומחית לטיפול בברכים ד"ר רויטל מלאכי
מומחית לטיפול בברכים ד"ר רויטל מלאכי

ד"ר רויטל מלאכי, מייסדת המרכז לטיפול בברכים והחלפת מפרק ברך, מגיעה עם ניסיון עשיר של למעלה מ- 10 שנים בהם היא טיפלה בהצלחה במאות מטופלים ומטופלות. טיפול באנשים תמיד משך אותי, בחירת המקצוע הגיעה ישירות מהלב!

המרכז להחלפת מפרקים

אם אתם עומדים לעבור ניתוח להחלפת מפרק,
חברת איימיס מציעה לכם את שירותי מחלקת הניתוחים האורתופדיים,
הכוללת אפשרויות טיפולים כירורגיים ברמה גבוהה, אותם מבצעים מומחים בעלי מוניטין רב,
מארצות הברית, אירופה ישראל.

למה לבחור באיימיס לניתוח החלפת מפרקים?

שלחו לנו הודעה

פוסטים נוספים:
החלפת מפרק

ישנם ניתוחים מורכבים, במיוחד בכל הקשור לניתוחים אורתופדיים. אחד מהניתוחים הנפוצים ביותר, הוא ניתוח החלפת מפרק. בגלל הסיכוי לזיהום לאחר הניתוח, רופאים רבים ממליצים ליטול

ניווט בגמילה לאחר החלפת מפרק: טיפים ואסטרטגיות

ניתוח החלפת מפרקים יכול להיות חוויה משנה חיים עבור אלה שעוברים אותו, ומציע הקלה בכאבים ושיפור ניידות. עם זאת, תהליך ההחלמה יכול להיות מאתגר, במיוחד כשמדובר בגמילה משככי כאבים. מאמר זה יספק טיפים ואסטרטגיות לניווט בתהליך הגמילה לאחר ניתוח החלפת מפרקים.

053-3528218
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!