זכאות לאחוזי נכות לאחר השתלת מפרק ירך

שלחו לנו הודעה לייעוץ ראשוני

תוכן עניינים

אחוזי נכות לאחר השתלת מפרק ירךבעלי מוגבלויות או נכים זכאים לקבלת גמלאות מטעם המוסד לביטוח לאומי, או לקצבת ניידות. הקצבה תיחשב על פי אחוזי הנכות שייקבעו לסובלים מקשיי ניידות, כמו למשל לאחר ניתוח החלפת מפרק הירך. בחלק מהמקרים חלה החמרה בניידות, והמטופל ידרוש אחוזי נכות גבוהים יותר.

ניתן למצוא רשימה של ליקויים שונים שבגינן ניתנת קצבה על פי המצב באחוזי הנכות שייקבעו מראש. על התובע, להגיע לאחר הניתוח עם חוות דעת רפואית של אורתופד מומחה, כך שניתן יהיה לבחון את מצבו של התובע בגין אחוזי הנכות המגיעים לו. קצבת נכות, ניתנת לאזרחים מגיל שלוש ומעלה, שאינם בגמלאות ושאושרה להם מגבלה אחת או יותר, בגובה של עד ארבעים אחוזים.

לבעלי רישיון נהיגה בתוקף, תשולם קצבה עבור ליקויים באחוזים יותר לעומת אלה שאין להם רישיון נהיגה. יש לציין, כי אם משולמת לתובע, קצבה נוספת בגין נכות שגם היא קצבת ניידות, יהיה עליו לבחור באחת משתיהן.

עברתם ניתוח החלפת מפרק הירך והרגל קצרה יותר: יש לכם עילה לקצבת נכות

במידה ולאחר הניתוח של החלפת מפרק הירך, התוצאות הן רגל קצרה יותר, זוהי עילה לתביעת אחוזי נכות שיהיו אף גבוהים יותר, שכן המטופל יצלע ויתקשה יותר להתנייד. במידה והמטופל עבר ניתוח שני של החלפת מפרק הירך, בשל שחיקת השתל, ייקבעו לו 50% נכות. במידה והניתוח התבצע בשני מפרקי הירך, כלומר בשתי הרגליים,  אחוזי הנכות ייקבעו ל- 70%.

עם הגבלת התנועות, אחוזי הנכות ייקבעו בהתאם להגבלה. חיבור גרוע בעת הניתוח של אחת מהעצמות הללו, משמעותו סטיית הציר מכיוונו התקין עד להפרעה של סימטריה בשתי הגפיים. אדם שיהיה זקוק למשענת או כלי עזר להליכה יקבל עוד 30% תוספת נכות.

קביעת אחוזי הנכות: בהתאם למורכבות הניתוחים

במקרי החלפת ארבעה מפרקים, הנכות תהיה מקסימלית, עד לגובה מאת האחוזים. לרוב החלפת מפרק נקבעת בגובה נכות של ארבעים עד שמונים אחוזים. מי שמבקש גמלת ניידות ועדיין לא הגיע לגיל פרישה, יוכל לקבל גמלה זו. אך מי שהגיע לגיל פרישה, לא יוכל להגיש תביעה בגין ניידות.

אם מי שמוגבל בניידות משתכר ממקום עבודתו, עליו  לצרף תלושי שכר לתקופה של 3 החודשים האחרונים שהיו בסמוך להגשת התביעה. חייל בשירות חובה, ימציא אישור מצה"ל על שירותו ועל מועד השחרור הצפוי.

זכאות לתו נכה

גם תו נכה ניתן לקבל מהביטוח הלאומי, כשאחוזי הנכות נקבעו לגובה שישים אחוזים. יש לקבל אישור ממשרד הבריאות במידה והמטופל נבדק בניידות וגילו אינו עולה על 67 שנים. יש להוכיח כי יש קשיים בניידות, או שדרגת נכותו מגיעה לשישים אחוזים, וכן להצטייד במסמכים רפואיים עדכניים.

במקרים מסוימים ייתכנו זיהומים או פגיעה באברים הסמוכים. לתביעות אלו יש להציג חוות דעת רפואית, בכדי לתבוע את הנכות שמגיעה למטופל במקרים מסוג זה. בגלל הביורוקרטיה והקשיים שמערים המוסד לביטוח לאומי, כדאי ורצוי להגיע למפגשי הביטוח הלאומי בליווי עורך דין המתמחה בדיני נזיקין.

Picture of מומחית לטיפול בברכים ד"ר רויטל מלאכי
מומחית לטיפול בברכים ד"ר רויטל מלאכי

ד"ר רויטל מלאכי, מייסדת המרכז לטיפול בברכים והחלפת מפרק ברך, מגיעה עם ניסיון עשיר של למעלה מ- 10 שנים בהם היא טיפלה בהצלחה במאות מטופלים ומטופלות. טיפול באנשים תמיד משך אותי, בחירת המקצוע הגיעה ישירות מהלב!

המרכז להחלפת מפרקים

אם אתם עומדים לעבור ניתוח להחלפת מפרק,
חברת איימיס מציעה לכם את שירותי מחלקת הניתוחים האורתופדיים,
הכוללת אפשרויות טיפולים כירורגיים ברמה גבוהה, אותם מבצעים מומחים בעלי מוניטין רב,
מארצות הברית, אירופה ישראל.

למה לבחור באיימיס לניתוח החלפת מפרקים?

שלחו לנו הודעה

פוסטים נוספים:
רשלנות רפואית

רשלנות רפואית מתרחשת בשל חוסר שיקול דעת נכון של רופא שאינו בכיר, או חוסר מקצועיות של רופא כירורג, אשר עשוי להוביל לנזקים בריאותיים וכן קושי

חדש בבתי החולים בארץ

בתי חולים גדולים ופרטיים המוכרים בישראל, ישנן שיטת טובות יותר לניתוח של החלפת מפרק הירך. גם בגישה הקדמית, גם בגלל השתלים החדשנים והציוד כגון שולחן

תגמולי ביטוחים לאחר החלפת מפרק

  אנשים שעברו ניתוח להחלפת מפרק הירך והם עדיין לא בגיל פרישה, זכאים לקבל תגמול מהביטוח כמו קצבה שמוגדרת כאובדן כושר עבודה. במקביל, ניתן להתחיל

חוות דעת רפואית

אנשים שעוברים ניתוח זקוקים לעתים לחוות דעת רפואית על מנת לתבוע אחוזי נכות מהמוסד לביטוח לאומי, או חוות דעת שתהווה עדות לתביעה בבית המשפט בגין

053-3528218
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!