דיקור סיני מסייע להתאוששות לאחר החלפת מפרק

שלחו לנו הודעה לייעוץ ראשוני

תוכן עניינים

דיקור סיני לאחר ניתוח החלפת מפרקמחקר חדש מסכם שדיקור סיני מפחית כאב ודלקת לאחר ניתוח החלפת מפרק ברך. המחקר מצא גם שדיקור משפר טווח תנועה בתקופת השיקום. בנוסף, מדידות פיזיות של הנפיחות סביב הברך, נמצאו נמוכות באופן משמעותי בקבוצת המשתתפים שקיבלו טיפול דיקור, בהשוואה לקבוצת הביקורת.

דיקור סיני הופעל על חולים שעברו החלפת מפרק ברך, שבוע לאחר הניתוח. הטיפול ניתן שלוש פעמים בשבוע, לתקופה של שלושה שבועות, ואז הופסק משטר הטיפול.

טווח התנועה השתפר, הנפיחות ירדה במידה ניכרת, ורמות הכאב נמצאו נמוכות באופן משמעותי בקבוצת המחקר בדיקור, בהשוואה לקבוצה שלא קיבלה את הטיפול. כתוצאה ממצאים אלו, החוקרים הסיקו כי דיקור יעיל בשלב השיקום לאחר ניתוח החלפת ברך.

דיקור סיני לשיפור טווח התנועה לאחר החלפת מפרק ברך

במחקר מעניין משווה דיקור דמה עם דיקור מודרני המבוסס על השיטות הקלסיות. דיקור הדמה, סוג של דיקור פלצבו מדומה, לא שיפר באופן משמעותי את מצב הברך. אך גישות מודרניות וגישות קלסיות של דיקור נמצאו יעילות ביותר בהפחתת הכאב ושיפור טווח התנועה. סגנון הדיקור המודרני כרוך ביישום נקודות ידועות על הברכיים, המבוססות על דיקור קלסי, בהתאמה אישית המבוססת על אבחנה מבדלת.

סגנון הדיקור המודרני נמצאה יעיל בשישים עד שבעים אחוזים בקרב מטופלים שעברו החלפת מפרק ברך. החוקרים סיכמו שיעילות הדיקור מניבה תוצאות טובות בהתאם לשיטה בה נוקט המטפל.

השפעת דיקור סיני על כאבים בתקופת השיקום לאחר החלפת מפרק

דיקור סיני הוא אחת הצורות העתיקות ביותר של הרפואה הטבעית. מטפלים השתמשו בטיפול זה להתמודדות עם הפרעות רבות, כולל כאבים חמורים, כאבים כרוניים והפרעות שרירים ושלד. במסגרת הכירורגית, חוקרים הוכיחו שדיקור מפחית חרדה לאחר הניתוח, ומשפיע על הכאב בתקופת השיקום. המטופלים משתמשים פחות במשככי כאבים לאחר הניתוח, וסובלים מפחות תופעות לוואי של הקאות.

המנגנון המדויק שבו דיקור סיני מספק שיכוך כאבים עדיין אינו ברור, אך השפעות ההקלה על הכאב כוללות מנגנונים בעמוד השדרה, השפעות הורמונאליות, וריפוי רקמות.

מדענים הראו שדיקור סיני יעיל להתמודדות עם הכאב בתקופת השיקום

הם גילו שלאחר החלפת מפרק ברך, הטיפול הפחית את כמות תרופות משככי כאבים מסוג פנטניל להם נזקק המטופל לשליטה על הכאב, ועיכב את הזמן עד לבקשה הראשונה לתרופה. דיקור הפחית את עוצמת הכאב והפחית את שכיחות תופעות הלוואי לאחר הניתוח, כולל בחילות והקאות.

המדענים בחנו את השימוש בדיקור במהלך שבוע מתחילת השיקום לאחר ניתוח החלפת מפרק ברך, ומצאו שטיפול בדיקור מפחית כאב ונפיחות סביב הברך באופן משמעותי, בהשוואה לטיפול דמה.

השפעות דיקור סיני על תופעות לוואי בתקופת השיקום

מספר ביקורות מערכתיות העריכו את יעילות הדיקור הסיני כתוספת למשככי כאבים בהתמודדות עם הכאב לאחר הניתוח. המדענים סקרו 15 ניסויי בקרה אקראיים של דיקור להתמודדות עם כאב לאחר ניתוח החלפת מפרק, בהשוואה לטיפול תרופתי, ומצאו שדיקור הפחית באופן משמעותי את צריכת האופיואידים, הפחית את הכאב, ושלושה ימים לאחר הניתוח, הופחתו גם תופעות הלוואי הקשורות לאופיואידים, כולל בחילות, סחרחורות, ואצירת שתן.

Picture of מומחית לטיפול בברכים ד"ר רויטל מלאכי
מומחית לטיפול בברכים ד"ר רויטל מלאכי

ד"ר רויטל מלאכי, מייסדת המרכז לטיפול בברכים והחלפת מפרק ברך, מגיעה עם ניסיון עשיר של למעלה מ- 10 שנים בהם היא טיפלה בהצלחה במאות מטופלים ומטופלות. טיפול באנשים תמיד משך אותי, בחירת המקצוע הגיעה ישירות מהלב!

המרכז להחלפת מפרקים

אם אתם עומדים לעבור ניתוח להחלפת מפרק,
חברת איימיס מציעה לכם את שירותי מחלקת הניתוחים האורתופדיים,
הכוללת אפשרויות טיפולים כירורגיים ברמה גבוהה, אותם מבצעים מומחים בעלי מוניטין רב,
מארצות הברית, אירופה ישראל.

למה לבחור באיימיס לניתוח החלפת מפרקים?

שלחו לנו הודעה

פוסטים נוספים:
רפלקסולוגיה בתקופת שיקום לאחר החלפת מפרק

המטרה העיקרית של רפלקסולוגיה בתקופת השיקום לאחר החלפת מפרק היא הפחתת או ביטול הכאבים הנובעים מהתכווצות שרירים, והפחתת התכווצות השרירים באזור הניתוח. הטיפול מסייע למתיחת

053-3528218
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!