יתרונות וחסרונות ניתוח החלפת מפרק

שלחו לנו הודעה לייעוץ ראשוני

תוכן עניינים

יתרונות וחסרונות החלפת מפרקשלבים מתקדמים של שחיקת הירך עשויים לגרום לכאבים חזקים ותכופים. כאבים אלה, גורמים לצליעה והגבלת התנועה בכלל. במקרים רבים, לאחר שבוצעו בדיקות רופא אורתופד וצילומים שונים, יש לבצע ניתוח החלפת מפרק הירך. רבים חוששים מהניתוח, היות וההליך אינו פשוט וההתאוששות מורכבת, אך הניתוח לרוב מצליח וניתן יהיה לחזור לתפקוד תקין ללא כאבים שפוגעים באיכות החיים של המטופלים.

קיימות שיטות לניתוח שיש בהן חסרונות כמו ניתוח מפרק הירך בגישה האחורית, מה שגורם למוגבלויות שונות כגון תנועות מסוימות שלא ניתן יהיה לבצע אותן גם לאחר ההחלמה והשיקום מהניתוח. היום ישנה שיטה קלה יותר שהיא באמצעות ניתוח החלפת מפרק הירך בגישה הקדמית.

הניתוח כרוך בביצוע חתכים קטנים שמאפשר תנועה מידית, לאחר כשלוש עד חמש שעות שעות מסיום הניתוח. ההתאוששות המהירה, והמטופל יכול לקום מהמיטה ולהסתובב מעט.

החלפת מפרק בגישה אחורית: בעדיפות נמוכה

הסיבה היא החסרונות הרבים. מטופל שביצע ניתוח זה בגישה האחורית, יקבל רשימה מהרופא המנתח של מוגבלויות שונות הצפויות, כגון:

  • הימנעות מתנועה משולבת של כיפוף וסיבוך הברך
  • יש לישון עם כרית בין הרגליים למשך כחודש וחצי
  • אסור להצליב רגליים ולכופף את הירך מעבר לזווית של תשעים מעלות
  •  יש להימנע מישיבה על כיסאות נמוכים
  • חל איסור להתכופף על מנת להרים חפצים שונים
  • מומלץ להתקין בשירותים אסלה מוגבהת.

החלפת מפרק בגישה קדמית: התאוששות מהירה

מנותחים שעברו ניתוח להחלפת מפרק הירך בשיטה הקדמית, לא תהיה להם מוגבלות או רשימה ארוכה שמגבילה אותם. בגלל שאין צורך בחיתוך השרירים הנמצאים במפרק הירך, כך שהסיכון של תזוזת המפרק ממקומו לא יהיה קיים או שיופחת משמעותית. המנותחים בגישה הקדמית, יהיו חופשיים יותר בחופש תנועה והשיקו כאמור, יהיה מהיר יותר.

ניתוח החלפת מפרק הירך בשיטה הקדמית מאפשר שיקום מהיר ונוח יותר, וההליך פחות מסובך. לאחר הניתוח ותקופת השיקום, המטופל יוכל לשוב לתנועה שגרתית, לנהוג ולבצע את המטלות שהיה רגיל אליהם עד לפני השחיקה של עצם הירך.

כירורגים אורתופדים, מוותרים היום על שולחן המתיחה, למרות שהיתרון היחידי בו, הוא הגישה הנוחה בניתוח, אך ישנם דיווחים של שברים בגלל שהרגל חייבת להיות קשורה לשולחן המתיחה ולא ניתן להעריך את האורך של הרגליים. ויש צורך בצילומים השוואתיים לרגל הבריאה.

כל אדם שונה, וכך גם היתרונות והחסרונות – מטופלים רבים מגיעים להחלטה בדבר ביצוע ניתוח של החלפת מפרק הירך, אך לכל מטופל יכול להיות מצב שונה. זו הסיבה, שיש להתאים את שיטת הניתוח על פי בדיקות קפדניות של המטופל, לפני שיוחלט על פי הנתונים, מה הגישה המומלצת ביותר לניתוח ספציפי זה.

 

Picture of מומחית לטיפול בברכים ד"ר רויטל מלאכי
מומחית לטיפול בברכים ד"ר רויטל מלאכי

ד"ר רויטל מלאכי, מייסדת המרכז לטיפול בברכים והחלפת מפרק ברך, מגיעה עם ניסיון עשיר של למעלה מ- 10 שנים בהם היא טיפלה בהצלחה במאות מטופלים ומטופלות. טיפול באנשים תמיד משך אותי, בחירת המקצוע הגיעה ישירות מהלב!

המרכז להחלפת מפרקים

אם אתם עומדים לעבור ניתוח להחלפת מפרק,
חברת איימיס מציעה לכם את שירותי מחלקת הניתוחים האורתופדיים,
הכוללת אפשרויות טיפולים כירורגיים ברמה גבוהה, אותם מבצעים מומחים בעלי מוניטין רב,
מארצות הברית, אירופה ישראל.

למה לבחור באיימיס לניתוח החלפת מפרקים?

שלחו לנו הודעה

פוסטים נוספים:
ביטוח בריאות: מדריך מקיף

ביטוח בריאות ממלא תפקיד חיוני בהבטחת גישה לשירותי בריאות איכותיים והגנה על אנשים מהנטל הכספי של הוצאות רפואיות. בין אם באמצעות תוכניות בחסות המעסיק, תוכניות ממשלתיות או פוליסות ביטוח בריאות פרטיות, כיסוי בריאות הולם חיוני לשמירה על רווחתו ושלוות הנפש.

ניצחון על הכאב: איך כוח ההתחדשות יכול להפוך אתכם לבריאים יותר

במהלך הנשים, אנחנו מחפשים כל הזמן דרכים כיצד להתמודד עם כאב ולהתגבר, כמה שיותר מהר, על מנת לאפשר לעצמנו לחזור בהקדם לשגרה ולהיות בריאים וחזקים יותר. המטרה שלנו היא לא למצוא פתרון לכאב בשביל לדעת איך לחיות איתו ולצידו, אלא להתגבר עליו, כך הוא ייעלם מחד ומאידך, נצא מהטיפול מחוזקים ונוכל לתפקד בצורה סדירה.

התניידות נכונה עם הליכון בגיל מבוגר

בחברה המזדקנת של ימינו, שמירה על ניידות ועצמאות היא קריטית למבוגרים, במיוחד לקשישים ובמיוחד לקשישים בשיקות לאחר ניתוח מפרקים. אתגרי הניידות בגיל מבוגר יכולים להשפיע עמוקות על איכות החיים, להוביל לאובדן עצמאות ואף להשפיע על בריאות הנפש ועל תוחלת החיים. מאמר זה שואף להאיר את החשיבות של שימוש בהליכון מיוחד המיועד למבוגרים ולמשוקמים. אמצעי עזר זה לניידות אינו רק כלי אלא קו חיים המספק יציבות, תמיכה ובטחון למשתמשים בהם. מידע זה פותח את הדלת להבנת מגוון ההליכונים הקיימים, יתרונותיהם וכיצד לבחור אחד שמתאים בצורה הטובה ביותר לצרכים. באמצעות מאמר זה, אנו שואפים להעצים מבוגרים המתמודדים עם אתגרי ניידות בידע ובהדרכה כדי לשפר את יכולת ההתניידות שלהם,ואת רווחתם הכללית. 

השפעת עודף משקל והשמנה על סיכונים כירורגיים ותוצאות בהחלפת מפרקים

ניתוח החלפת מפרקים הוא הליך נפוץ עבור אנשים הסובלים מניוון או נזק למפרקים. עם זאת, ההשפעה של עודף משקל והשמנה על הסיכונים והתוצאות של ניתוח החלפת מפרקים היא דאגה משמעותית שיש לטפל בה. מאמר זה נועד לחקור את ההשפעה של עודף משקל על סיכונים ותוצאות כירורגיות בהחלפת מפרקים, תוך הדגשת החשיבות של ניהול משקל באופטימיזציה של תוצאות המטופל.

מניעת כאבי קרסול: הגנה על מפרק כף הרגל שלך מפציעות

כאב בקרסול יכול להשפיע באופן משמעותי על הניידות ועל הפעילויות היומיומיות שלך. בין אם אתה ספורטאי, חובב כושר או סתם מתנהל בשגרת היומיום שלך, חיוני לנקוט באמצעי מניעה כדי להגן על מפרק כף הרגל שלך מפציעות. פציעות בקרסול עלולות להתרחש מסיבות שונות, כולל פעילויות הקשורות לספורט, תאונות, או אפילו נעילת הנעלה לא תקינה.

053-3528218
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!