שחיקת מפרק הירך

שלחו לנו הודעה לייעוץ ראשוני

תוכן עניינים

שחיקת מפרק ירךכאבים במפרק הירך, הם תופעה ידועה במיוחד בגיל מתקדם. כאבים אלה, גורמים לאי נוחות ולהגבלה בתנועה. איכות החיים נפגעת, אבל עם התקדמות הרפואה, ניתן לבצע ניתוח של החלפת ירך או ברך, למי שסובלים משחיקת המפרק.

שמונים אחוזים מהאנשים שעוברים את הניתוח, מרוצים מהתוצאות ורק כ-17% לא חשו הקלה בכאבים. גם צעירים עוברים ניתוח להחלפת המפרק, בגלל תאונות, אם בספורט או אם תאונות בבית וככל שיקדימו לבצע את הניתוח, כך יוקל להם. יש להבין כי מספר שנים לאחר הניתוח, קיים צורך בניתוח חוזר להחלפת מפרק.

קיימים מקרים שאנשים שסובלים משחיקה של מפרק הירך, עוברים טיפולים מיוחדים וכתוצאה מהם אינם זקוקים לניתוח. יש להשאיר את האופציה של ניתוח החלפת מפרק הירך, רק כאופציה האחרונה.

גורמים להחלפת מפרק הירך

הגורמים להחלפת מפרק הירך, הם כאבים בלתי נסבלים, כאשר לא קיים כבר סחוס שמגן על העצמות והן מתחככות האחת בשנייה. דבר זה, יכול לגרום לכאב רב ומוגבלות בתנועה, כך שקשה לאדם לתפקד בפעולות יום יומיות. זה הזמן להתחיל לפנות לרופא אורתופד וכירורג, שיורה על ניתוח של החלפת מפרק הירך הנקרא גם החלפת  עצם הפמור .

את הניתוח יש לבצע, רק לאחר שהמטופל ניסה את כל האופציות, פיזיותרפיה, הידרותרפיה טיפול בגלי רדיו ופעילות גופנית. כשלא מתרחש שיפור, והכאבים ממשיכים, יש לבצע את ניתוח החלפת עצם הפמור.

החלפת מפרק הירך

ניתוח זה מתבצע בהרדמה מלאה או באמצעות אפידוראל, על פי החלטת החולה ובשיקול של הרופא. הניתוח מורכב מכמה חלקים. ראשית, הסחוס הפגוע יוסר ויוחלף במפרק מלאכותי. השלב הבא, הוא הלבשת המפרק החדש.

ניתוח החלפת מפרק ירך מבוצע כיום בגישות שונות. הגישה הניתוחית קדמית. וגל החתך יהיה בין 10-12 ס"מ והכניסה למפרק הירך תתבצע תוך הפרדה ופיסוק השרירים ולא ניתוק או חיתוך שלהם.. לאחר הניתוח, השרירים  פשוט יחזרו למקומם. יש לבחור מנתח בעל ניסיון רב, במידה ותבחרו לבצע את הניתוח בשיטה הקדמית יש למצוא כירורג אורתופד, המתמחה בשיטה זו.

 

את ההתאמה של שיטת הניתוח, קובעים על פי החולים שסובלים מדלקת מפרקים ניוונית של הירך. מי שיהיה פחות מתאים לניתוח באמצעות השיטה של הגישה הקדמית, יהיו אלה שיש להם עיוותים משמעותיים בגישה מטראומה קודמת שקרתה להם בעצם הירך.

יש לציין, כי ההחלמה מניתוח של החלפת המפרק בירך היא ארוכה, אבל זה הופך להיות אינדיבידואלי אצל כל אחד, על פי הגיל והמצב הבריאותי. יש לציית להוראות הרופא ולדבוק אחר תהליך השיקום בכדי שתהיינה תוצאות משביעות רצון מהניתוח. יש ליטול אנטיביוטיקה ולהישמר מזיהום שעשוי להיגרם לאחר  ובזמן הניתוח, למרות השמירה המרבית על הסטריליות בזמן הניתוח.

אולי יעניין אותך גם:

חדש: ניתוח רובוטי להחלפת מפרקים

Picture of מומחית לטיפול בברכים ד"ר רויטל מלאכי
מומחית לטיפול בברכים ד"ר רויטל מלאכי

ד"ר רויטל מלאכי, מייסדת המרכז לטיפול בברכים והחלפת מפרק ברך, מגיעה עם ניסיון עשיר של למעלה מ- 10 שנים בהם היא טיפלה בהצלחה במאות מטופלים ומטופלות. טיפול באנשים תמיד משך אותי, בחירת המקצוע הגיעה ישירות מהלב!

המרכז להחלפת מפרקים

אם אתם עומדים לעבור ניתוח להחלפת מפרק,
חברת איימיס מציעה לכם את שירותי מחלקת הניתוחים האורתופדיים,
הכוללת אפשרויות טיפולים כירורגיים ברמה גבוהה, אותם מבצעים מומחים בעלי מוניטין רב,
מארצות הברית, אירופה ישראל.

למה לבחור באיימיס לניתוח החלפת מפרקים?

שלחו לנו הודעה

פוסטים נוספים:
השמנת יתר חריגה ושחיקת מפרקים

כיום, אחוזי השמנת היתר באוכלוסייה מגיעים לממדים היסטוריים, שלמרבה הצער רק עולים משנה לשנה. אנשים הסובלים מהשמנת יתר חולנית, נמצאים בסיכון מוגבר. המדובר הוא באנשים

שינויים ניווניים במפרקים כתוצאה מדלקת

קיימים  סוגים רבים של דלקות מפרקים. ישנן דלקות שהן אוטואימוניות, כאלה הנגרמות שנגרמות בשל מחלות מטבוליות. אחת ממחלות הפרקים השכיחות, הינה דלקת פרקים ניוונית שהיא

שבר בצוואר הירך

  בכל שנה, מיליוני אנשים בעולם, במיוחד בקרב הגיל השלישי, לוקים בשבר בצוואר הירך. במקרים אלה אין פעולה אחרת לעשות מאשר ניתוח לקיבוע השבר. רוב

דלקת מפרקים שגרונית

  רבים סובלים מדלקת פרקים, אך ישנם שני סוגים של דלקות. הדלקת הראשונה הינה ניוונית והשנייה הינה דלקת מפרקים שגרונית. מדובר על מחלה כרונית במפרקי

מהי דלקת מפרקים ניוונית?

אנשים רבים סובלים מכאבים כתוצאה של דלקת מפרקים ניוונית. הפגיעה במפרקים בדלקת מפרקים זו, נובעת כתוצאה מהפרה של שיווי בין תהליכי בנייה לבין תהליכי שחיקה

053-3528218
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!