רפלקסולוגיה בתקופת שיקום לאחר החלפת מפרק

תוכן עניינים

רפלקסולוגיה בשיקום לאחר החלפת מפרקהמטרה העיקרית של רפלקסולוגיה בתקופת השיקום לאחר החלפת מפרק היא הפחתת או ביטול הכאבים הנובעים מהתכווצות שרירים, והפחתת התכווצות השרירים באזור הניתוח.

הטיפול מסייע למתיחת הירך ברמה נסבלת על ידי המטופל. מנתחים מסוימים, למשל, יבקשו מהמטופל להפסיק להרים משקולות מספר שבועות לפני הניתוח, כך ששרירי הארבע ראשי שלהם לא יהיו הדוקים מדי.

רפלקסולוגיה משחררת שרירים אלו, והמטפל מבצע סיבובים פנימיים וחיצוניים לרגליים בתנוחת הטיה. כך ניתן להאריך את טווח התנועה, ולהפחית את הכאב והתכווצויות השרירים.

טיפול רפלקסולוגיה בתקופת השיקום

בתקופה זו, מטרת הטיפול היא להפחית את הנפיחות בהיבט הקדמי הפרוקסימלי יותר של הרגל העליונה, ולהפחית כל כאב שעשוי להתרחש כתוצאה מבצקת שרירים לאחר ההליך הכירורגי. באמצעות משיכות רחבות דו צדדיות על הרגל ממרחק של מספר סנטימטרים בלבד מתחת לשטח המפרק, תנועה רחוקה יותר ואז חזרה למפרק, וחזרה על שלבים אלו, המטפל מרכך את הרקמה ומסייע בהקלת כל נוזל עודף העשוי להתפשט לאחר ניתוח החלפת מפרק.

טיפול רפלקסולוגיה המתמקד באזור הפרוקסימלי, מאפשר הפחתה נוספת של הבצקת וקידום עבודה דיסטלית יותר על מנת לקבל השפעות זהות.

השפעת רפלקסולוגיה על החלפת מפרק

חלק מטיפולי הרפלקסולוגיה מתבצעים במסגרת תקופת השיקום בבית החולים, בעוד שמטופלים אחרים מקבלים את הטיפול במסגרת שיקום ביתי.

המנתח אינו מציב סיכות כירורגיות באזור החתך, אלא תפרים תת עוריים ודבק כירורגי בלבד, כך שמטפל ברפלקסולוגיה צריך להימנע מעבודה ישירה על אזור החתך למניעת נפיחות. חולים רבים חווים ירידה בתחושת הנפיחות ברגל העליונה לאחר הטיפול, ורפלקסולוגיה מאפשרת ירידה בהיקף הירך העליונה.

חשיבות רפלקסולוגיה בתקופת השיקום

היות וחולים שעברו ניתוח החלפת מפרק ירך קדמי מוגבלים בניידות לאחר הניתוח, חלקם עשויים להזדקק לטיפולי מתיחות על השרירים שהתקצרו, ברמה נסבלת. לדוגמא, סיבוב חיצוני של הגפיים התחתונות בתקופת השיקום ניתן ליישור בהליך כירורגי.

לכן, שרירים רוחביים בירך התחתונה צריכים להימתח מחדש ולהתאים מחדש למיקום המפרק החדש. כל מטופל זקוק לטיפול שונה, ולכן רפלקסולוגיה בתקופת השיקום משפיעה באופן משמעותי.

אולי יעניין אותך גם:

מה המדע חושב על אוסטיאופתיה?

פוסטור מדיק (POSTURE MEDIC) –  מכשיר חדש להקלה על כאבי גב

Picture of מומחית לטיפול בברכים ד"ר רויטל מלאכי
מומחית לטיפול בברכים ד"ר רויטל מלאכי

ד"ר רויטל מלאכי, מייסדת המרכז לטיפול בברכים והחלפת מפרק ברך, מגיעה עם ניסיון עשיר של למעלה מ- 10 שנים בהם היא טיפלה בהצלחה במאות מטופלים ומטופלות. טיפול באנשים תמיד משך אותי, בחירת המקצוע הגיעה ישירות מהלב!

המרכז להחלפת מפרקים

אם אתם עומדים לעבור ניתוח להחלפת מפרק,
חברת איימיס מציעה לכם את שירותי מחלקת הניתוחים האורתופדיים,
הכוללת אפשרויות טיפולים כירורגיים ברמה גבוהה, אותם מבצעים מומחים בעלי מוניטין רב,
מארצות הברית, אירופה ישראל.

למה לבחור באיימיס לניתוח החלפת מפרקים?

שלחו לנו הודעה

פוסטים נוספים:
חדש: ניתוח רובוטי להחלפת מפרקים

הפופולריות של ניתוחי החלפת מפרק הולכת ועולה. בקצב הנוכחי, ההערכה היא כי עד סוף העשור צפוי מספר המנותחים לשלש את עצמו. יש החוזים שהמספר אף

החלפת מפרק בעזרת מחשב

אוסטוארטרוזיס היא מחלת מפרקים נפוצה ביותר המתאפיינת בהריסה של הסחוס שהוא חלק מהמפרק אשר עוטף את קצות העצמות ולמעשה מאפשר תנועתיות חלקה של המפרק. כאשר

הפרוטזות המתוחכמות בעולם

אנשים רבים משתמשים בביטויים נפוצים דוגמת "המכונית היא הרגליים שלי" או "המחשב הזה הוא הידיים שלי בחוץ לארץ", אך מה אם באמת חסרות לאדם ידיים או